21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ ۱۲:۱۲:۴۰
کد مطلب:  1619982
دومین نشست کمیته کیفیت بخشی، نظارت و توسعه مدارس هیأت امنایی برگزار شد.

با حضور جمعی از مسؤولین دستگاه تعلیم و تربیت استان، دومین نشست کمیته کیفیت بخشی، نظارت و توسعه مدارس هیأت امنایی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، این نشست با حضور معاونین آموزشی، پرورشی و فرهنگی، تربیت بدنی و سلامت، رییس اداره مشارکت ها، کارشناس مسؤول امور شوراها و مدارس هیأت امنایی، نمایندگان مدیران مدارس هیأت امنایی، نماینده منتخب هیأت امنای مدارس استان و جمعی از همکاران ادارات داخلی اداره کل آموزش و پرورش در سالن جلسات تدبیر برگزارشد.

در ابتدای نشست روح الله اعظمی رییس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، ضمن خیر مقدم به مدعوین، گزارش اجمالی از روند و نحوه فعالیت مدارس هیأت امنایی در استان را تشریح کرد و گفت: در راستای افزایش مشارکت والدین در در مدیریت مدرسه و ارتباط مستقیم آنها با فرآیند تعلیم و تربیت فرزندان  و گسترش کمی و کیفی این نوع مدارس در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: هم اکنون 128 واحد آموزشی به صورت هیأت امنایی فعالیت دارند که با تمهیدات اندیشیده شده امیدواریم این تعداد به 153 واحد آموزشی افزایش یابد.

در ادامه علی اکبر جعفر پور، کارشناس مسؤول امور شوراهای منطقه‌ای و مدارس هیأت امنایی آموزش و پرورش استان، با اشاره به ضرورت کیفیت بخشی به این مدارس و تقویت هیأت امنا، اظهار داشت: نقش هیأت امنا در اداره و پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی این نوع مدارس بسیار حیاتی و غیر قابل انکار است و این مهم مستلزم توجه ویژه مسؤولان ذیربط است.

وی تصریح کرد: آگاهی بخشی و دانش افزایی کارشناسان نواحی، مناطق و شهرستانها، مدیران، کادراجرایی و اعضای هیأت امنای مدارس از ضروریات این حوزه است که گام مهمی در راستای نیل به اهداف از پیش تعیین شده نظام تعلیم و تربیت است.

جعفرپور خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته و در جهت پایش وضعیت تحصیلی و.. مدارس هیأت امنایی، بسیاری از این مدارس توسط کارشناسان نواحی، مناطق و شهرستان‌ها مورد بررسی قرار گرفتند و خوشبختانه وضعیت مطلوب ارزیابی می‌گردد.

شایان ذکر است در پایان اعضا به بحث و تبادل دیدگاه پرداختند و مصوباتی جهت اهداف مذکور اتخاذ گردید.

به اشتراک بگذارید :