12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1623048
با هدف توسعه آموزش های فنی _ حرفه‌ای و کار آفرینی صورت می‌گیرد؛
تأسیس دومین هنرستان شبانه‌روزی وابسته کشاورزی در بشاگرد

دومین هنرستان وابسته کشاورزی شاخه کاردانش در شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان راه‌اندازی شده و برای سال تحصیلی جدید هنرجو می‌پذیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، هنرستان شبانه‌روزی کشاورزی در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان، به‌صورت وابسته با همکاری مرکز آموزش کشاورزی آن شهرستان تأسیس‌شده است.

توسعه رشته‌های فنی حرفه‌ای با توجه به آمایش هر شهرستان انجام می‌شود و با توجه به اقلیم شهرستان بشاگرد در زمینه مناسب کشاورزی و تربیت نیروی ماهر این هنرستان راه‌اندازی شده است. هنرستان کاردانش شهید ذاکر جعفری که با همکاری پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی در شهر گوهران شهرستان بشاگرد تأسیس‌شده است، برای سال تحصیلی 1401-1400 در دو رشته پرورش قارچ خوراکی و کشت گیاهان دارویی هنرجو می‌پذیرد.

خدمات خوابگاهی این هنرستان رایگان است و هنرجویان می‌توانند از درآمد حاصل از آموزش همراه با تولید محصولات کشاورزی هنرستان بهره‌مند شوند. همچنین فارغ‌التحصیلان این هنرستان هرکدام با توجه به رشته خودشان قادربه کارآفرینی خواهند بودوبه تولیدکنندگانی مطرح درسطح شهرستان و استان تبدیل می شوند.

به اشتراک بگذارید :