12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1623604
مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان خبر داد؛
استان هرمزگان برای اولین بار در میانگین نمرات کتبی نهایی و درصد قبولی از متوسط کشوری پیشی گرفت

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان برای اولین باراز درخشش دانش آموزان این استان در دو شاخص مهم آموزشی کشور با پیشی گرفتن در میانگین نمرات کتبی نهایی و درصد قبولی از متوسط کشوری، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، ایرج بیت‌اللهی اظهار کرد: باوجود شرایط سخت ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، در سایه تلاش جمعی و همت شایسته تحسین دانش آموزان و دبیران استان، در خردادماه امسال، هرمزگان برای اولین بار در میانگین نمرات و درصد قبولی، بالاتر از متوسط کشور ایستاد.

وی با اعلام اینکه میانگین نمرات کتبی نهایی در کشور، در خرداد امسال (۱۱.۸۴) بود، تصریح کرد: دستاورد هرمزگان فراتر از متوسط کشوری یعنی  (۱۱.۸۵) بود ونسبت به درصد قبولی نیز با رسیدن به عدد (۸۵.۶۲)، بالاتر از درصد قبولی کشوری (۸۳.۵۶) قرار گرفت.

بیت‌اللهی خاطرنشان کرد: دستیابی به این موفقیت نشان از استعداد و خودباوری دانش آموزان استان دارد که با تلاش وهمت خالصانه دبیران عزیز، باوجود محدودیت‌های خاص متأثر از همه‌گیری ویروس کرونا حاصل شد و کارنامه‌ی درخشانی در این بخش به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: تا پیش‌ازاین انواع کلاس‌های حضوری در مناطق برخوردار برگزار می‌شد و مناطق کمتر توسعه‌یافته با کمبودهایی در این بخش مواجه بودند، لیکن همه‌گیری این بیماری سمت‌وسوی فعالیت‌های آموزشی را به روش‌های مبتنی بر وب و آموزش‌های آنلاین سوق داد که شرایط یکسانی را برای دانش آموزان کشور ایجاد کرد.

به اشتراک بگذارید :