0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۱۰:۴۱:۵۱
کد مطلب:  1624582
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
تدوین و انتشار فرهنگ نامه 622 شهید دانش آموز استان سمنان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: یکی از ویژه برنامه‌های گرامی‌داشت دفاع مقدس در استان جشنواره مجازی زنگ دفاع بود که یک هزار دانش آموز در آن مشارکت داشتند.

به گزارش اداره اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از مهر؛ محمد دستورانی در نشست کارگروه استانی گرامی داشت دفاع مقدس به میزبانی استانداری سمنان با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه هدف آموزش و پرورش، بسیار حائز اهمیت است، تاکید کرد: تجلیل از یک هزار و ۲۵ رزمنده و پیشکسوت شهید و شهادت در آموزش و پرورش استان سمنان برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه که تاکنون بالغ بر ۷۵۰ نفر از این رزمندگان سال‌های فخر و افتخار تجلیل شدند، افزود: مراسم تجلیل از مابقی این افراد در دست برنامه ریزی و برگزاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان درباره برنامه‌های این اداره کل در حوزه دفاع مقدس نیز، توضیح داد: جشنواره مجازی زنگ دفاع ویژه دانش آموزان در قالب‌های دل نوشته، هنری، عکس و... که با شرکت فعال یک هزار و بیست و چهار دانش‌آموز انجام شد.

دستورانی با بیان اینکه جشنواره‌هایِ عنایات و کرامات شهدا در مدارس، لشگر فرشتگان، لاله‌های روشن و سردار شهید سلیمانی نیز از جمله جشنواره‌های کشوری بوده که فرهنگیان و دانش آموزان استان با بیشترین شرکت کننده در این برنامه‌ها حضور داشتند، ابراز کرد: فرهنگ نامه ۶۲۲ شهید دانش‌آموز در استان در حال تدوین و نگارش است.

وی با بیان اینکه برگزاری کنگره شهدای دانشجو معلمان نیز با همکاری دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار دارد، افزود: از ۶۰ نفر از فرزندان شهدای شاغل در استان نیز تجلیل به عمل آمده است همچنین باید گفت جشنواره ادبی و خاطره گویی خانواده‌های شهدای فرهنگی و دانش‌آموز از برنامه‌های آتی است که برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :