28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ ۱۰:۴۴:۰۵
کد مطلب:  1624594
هم‌ دلی از هم‌ زبانی بهتر است

آئین تجلیل از مدیران نیکوکار مشارکت کننده در طرح مدارس همدل به صورت همزمان در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و کمیته امداد استان سمنان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان در این آیین گفت: یکی از دستاوردهای اجرای طرح مذکور در استان طی سال تحصیلی گذشته ثبت‌نام رایگان ۹۵ نفر از دانش‌آموزان نیازمند و تحت حمایت در این مدارس است. این اقدام مهم نتیجه همراهی و همدلی بیش از ۳۰ مدیر نیکوکار و مسئولین فرهنگی بوده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان نیز در این برنامه یادآور شد: در فرهنگ دینی ما قله نیکوکاری، انفاق است.  قله نیکوکاری آموزش و پرورش مشارکت تمامی مدارس در مدارس همدلی‌ است.
محمد دستورانی با اشاره به وجود ۱۱۰۰ مدرسه و جمیعت 126 هزار نفری دانش آموزان در استان خاطرنشان کرد: نسیم همدلی با حفظ کرامت دانش آموزان باید در سراسر مدارس استان شتاب بگیرد و تلاش کنیم هر مدرسه را تبدیل به یک مرکز نیکوکاری، هر دانش آموز را یک نیکوکار، هر معلم را یک نیکوکاریار و هر خانواده را یک خانواده نیکوکار کنیم. و این شدنی است و جوهره این کار در فطرت همه انسان ها وجود دارد.
وی افزود: باید تلاش کنیم خود دانش آموزان با این نسیم همدلانه مانوس و آشنا و در این زمینه یاری رسان سایر دانش آموزان در مدارس دیگر شوند.
گفتنی است: طرح مدارس همدل باهدف گسترش و تأمین همه‌جانبه عدالت آموزشی و تربیتی، تقویت بنیه علمی و ارائه خدمات آموزش کیفی رایگان دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد، توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه، توسعه تعامل بین سازمانی، فراهم سازی زمینه راهیابی دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد به مدارس تیزهوشان است.
این طرح با همکاری کمیته امداد و آموزش‌وپرورش طراحی و اجراشده تا دانش‌آموزان مستعد مورد حمایت این نهاد، از خدمات آموزشی کیفی رایگان در مدارس هیأت‌امنایی و غیردولتی بهره‌مند شوند. یکی از دستاوردهای اجرای طرح مذکور در استان سمنان، همراهی و همدلی بیش از ۳۰ مدیر نیکوکار و مسؤولان فرهنگی است که منجر به ثبت نام رایگان بیش از ۹۵ دانش آموز نیازمند استان سمنان در مدارس هیأت امنایی و غیردولتی شد.

 

به اشتراک بگذارید :