12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1626588
دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مدارس اصفهان تأکید کرد؛
لزوم تربیت «دانش‌آموزِ یادگیرنده مادام‌العمر» بر پایه سند تحول بنیادین

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش در دیدار با نمایندگان مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی استان اصفهان بر لزوم تربیت «دانش‌آموزِ یادگیرنده مادام‌العمر» بر پایه سند تحول بنیادین تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمود امانی طهرانی،در دیدار با نمایندگان مدیران مقاطع مختلف تحصیلی استان اصفهان، گفت: رشد خوبی در بدنه آموزش‌وپرورش شکل‌گرفته و مطالبی که در این جلسه مطرح شد، نشان از آن است که نگرشی نو در آموزش‌وپرورش در حال شکل‌گرفتن است.

وی با اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، تأکید کرد: این سند، اهداف و مسیر روشنی پیش روی ما قرارداده و آرامشی به مدیران داده تا از دانش‌آموز یک یادگیرنده مادام‌العمر بسازند.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش افزود: دانش‌آموزان باید در مسیری قرار گیرند که حتی اگر رها شوند، یادگیری‌شان متوقف نشود و یادگیرنده مادام‌العمر باشند که در سند تحول، به آن شایستگی‌های پایه یادگیری می‌گویند.

 وی افزود: داشتن پرونده سلامت از دیگر ملزوماتی است که در سند تحول به آن اشاره شده و باعث می‌شود دانش‌آموز در ۱۸سالگی پرونده‌ کاملی داشته باشد که به‌ دلیل همین پرونده، دندان‌هایی سالم، بینایی و شنوایی‌سنجی شده، قد و وزن متناسب و کنترل شده،  و اسکلت او به طور کامل تحت مراقبت بوده است.

امانی تصریح کرد: این اتفاقات باعث به‌وجودآمدن یک نسل سالم می‌شود که اگر بتوانیم نسلی سالم تحویل جامعه دهیم به بهترین نحو ممکن، خدمتمان را به کشور انجام داده‌ایم، اما این اتفاقات نیاز به یک رویکرد ملی دارد.

به اشتراک بگذارید :