21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1632540
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
آغاز بزرگترین رویداد قرآنی دانش آموزی کشور از امروز در سمنان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از آغاز بخش پژوهشی بزرگترین رویداد قرآنی دانش آموزی سراسر کشور از امروز به طور رسمی با میزبانی استان سمنان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی اظهار کرد: روزگذشته مانور آمادگی عوامل فنی این دوره از مسابقات در اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برگزار شد و بر اساس ارزیابی های انجام شده سطح آمادگی عوامل فنی و زیرساخت های فراهم شده برای برگزاری مسابقات بسیار مطلوب بوده است.
وی با اشاره به حضور 450 دانش آموز برتر حوزه پژوهشی قرآن کریم در مرحله نهایی این دوره از مسابقات عنوان کرد: این دانش‌آموزان از امروز به صورت رسمی رقابت خود را آغاز می کنند و در پایان 150 دانش آموز به عنوان برگزیدگان سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز کشور معرفی می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان این که میزبانی این دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز افتخار بزرگی است که نصیب فرهنگیان و مردم استان سمنان شده است گفت: همه امکانات در آموزش و پرورش استان سمنان برای میزبانی هر چه مطلوب تر این دوره از مسابقات به کارگیری شده است.
دستورانی با اشاره به فعالیت های فوق برنامه در نظر گرفته شده برای این دوره از مسابقات عنوان کرد: برای این مهم کمیته ویژه با عنوان کمیته فوق برنامه از سوی ستاد اجرایی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور پیش‌بینی شده است.
به گفته وی، در بخش جانبی و فوق برنامه این دوره از مسابقات، ظرفیت‌های گردشگری و مفاخر و مشاهیر همه شهرستان‌های استان سمنان به دانش آموزان شرکت کننده معرفی می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطر نشان کرد: بخش ویژه ایران شناسی نیز از جمله برنامه های جانبی این دوره از مسابقات است که کلیپ های معرفی از همه استان های کشور برای دانش آموزان شرکت کننده به اشتراک گذاشته می شود.
گفتنی است؛ مرحله نهایی بخش پژوهشی سی و نهمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور از امروز آغاز شده و تا هفتم مردادماه ادامه می‌یابد. آیین اختتامیه این دوره از مسابقات نیز قرار است روز نهم مرداد ماه در سمنان برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :