21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ ۱۵:۰۴:۱۶
کد مطلب:  1633536
با حضور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش انجام شد؛
آغاز ساخت دارالقرآن مرکزی آموزش و پرورش استان سمنان

کلنگ ساخت دارالقرآن مرکزی آموزش و پرورش استان سمنان به زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ همزمان با برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور در سمنان و با حضور محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، عملیات احداث دارالقرآن مرکزی آموزش و پرورش استان آغاز شد.

این مرکز در زمینی به مساحت 1300 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان که حدود 2 میلیارد آن یکی از خیران قرآنی شهر سمنان تعهد شده، ساخته خواهد شد. این مرکز بزرگ قرآنی در فاز نخست با بیش از یک هزار و 300 متر مربع زیربنا و در 2 طبقه در مرکز استان احداث می شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در حاشیه آیین کلنگ زنی این طرح در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیمای سمنان با بیان اینکه دارالقرآن‌ها مکمل آموزش‌های دروس قرآنی در مدارس هستند گفت: برنامه‌های قرآنی مدارس در سه بخش قرآن، عترت و نماز  طراحی شده است.
محمدرضا مسیب زاده افزود: در بخش قرآنی، حفظ ترتیبی و موضوعی و حفظ جزء ۳۰، در بخش عترت، مباحث امام شناسی و طرح مصباح الهدی برای آشنایی دانش آموزان با سیره و روش زندگی ائمه اطهار (ع) و در بخش نماز، آموزش مدیران مدارس برای تشویق دانش آموزان به نماز برنامه ریزی شده است.

این آیین با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، فرماندار سمنان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان و جمع دیگری از مدیران استان و شهرستان سمنان برگزار شد.

 

گزارش تصویری را با عنوان های زیر ببینید.

آغاز ساخت دارالقرآن مرکزی آموزش و پرورش استان سمنان

محمدرضا مسیب زاده در سمنان: دارالقرآن‌ها مکمل آموزش‌های دروس قرآنی در مدارس هستند 

به اشتراک بگذارید :