8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۲۱:۴۰:۳۷
کد مطلب:  1635684
حاجی میرزایی در سی و پنجمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور:
برنامه درسی، باید آمادگی رویارویی با شرایط مختلف آموزشی را داشته باشد

وزیر آموزش و پرورش در برنامه تخصصی«برنامه درسی»، کتاب و نوآوری، در سی و پنجمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا وارد زیست بوم جدیدی شدیم که پیش از آن، آمادگی لازم را نداشتیم، بنابراین آمادگی باید در برنامه درسی ایجاد شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با حضور معاونان و مدیران حوزه ستادی و همچنین مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و رؤسای بیش از 726 منطقه آموزش وپرورش و شورای معاونان ادارات کل استان ها به صورت مجازی و در بستر شاد برگزار شد، در بخش میزگرد برنامه درسی، کتاب و مواد آموزشی اظهار کرد: هیچ تحولی بدون تحول در برنامه درسی میسر نمی شود، برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین نیازمند برنامه درسی مناسب هستیم.

وی با بیان این که در سند تحول بنیادین از حاکمیت رویکرد «تربیت محور» یاد شده است، ادامه داد: باید از رویکرد آموزش حافظه محور به سمت آموزش تربیت محور پیش رفت تا انسانی مطابق با اهداف سند تحول پرورش یابد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نسل ما برای بالندگی، خلاقیت، پرسشگری و پژوهشگری باید از برنامه درسی بیرون آید. روش های آموزشی مختلف موردبررسی قرار گرفته است، باید از روش های اثربخش و مبتنی بر نتیجه و خلق موقعیت یادگیری بهره مند شد.

حاجی میرزایی عنوان کرد: آن بخشی که باید قابلیت کافی برای ورود فعالیت نوین به عرصه آموزشی وارد کند، برنامه درسی است.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا وارد زیست بوم جدیدی شدیم که پیش از آن، آمادگی لازم برای مواجهه با آن را نداشتیم، بنابراین باید این آمادگی در برنامه درسی ایجاد شود.

حاجی میرزایی گفت: برای این که بدانیم در تحقق سند تحول بنیادین در کجای کار قرار داریم، چقدر توانستیم به اهداف سند نزدیک شویم، نیازمند برنامه ریزی در برنامه درسی هستیم.

به اشتراک بگذارید :