8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۲۲:۲۲:۵۹
کد مطلب:  1635718
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در اجلاسیه سی و پنجم مدیران و روسای آموزش و پرورش خبر داد:
آغاز واکسیناسیون فرهنگیان از شنبه آینده

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان از روز شنبه آینده به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «قربانعلی سهرابی» در حاشیه اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش، از مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها خواست طی یکی دو روز آینده جلسه‌ای با مدیران شبکه بهداشت شهرستان بگذارند چون تأمین واکسن به‌عهده شبکه بهداشت شهرستان‌ها است اما تزریق‌کنندگان واکسن، تأمین مکان و فضای واکسیناسیون، تهیه تجهیزاتی از جمله کامپیوتر متصل به اینترنت، میز و صندلی، اسباب پذیرایی با آموزش و پرورش است ضمن این‌که برای فرهنگیان مرد، تزریق‌کننده مرد و برای معلمان زن نیز تزریق‌کننده زن باید مهیا باشد و در هر مرکز نیز یک پزشک باید مستقر باشد.

سهرابی با اشاره به این‌که واکسیناسیون همکاران با شماره ملی انجام می‌شود گفت: مرحله اول واکسیناسیون باید در یک هفته انجام شود و انجام این کار مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و اجرای درست است و از مدیران شهرستان‌ها و مناطق می‌خواهم در این دو روزه اهتمام کنند تا طرح از صبح شنبه آغاز شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: مدارس دولتی و غیردولتی در همین یک هفته واکسینه می‌شوند اما رانندگان سرویس مدارس و نیروهای قراردادی و سربازمعلم در شهریور واکسینه خواهند شد.  

وی درخصوص نوع واکسن نیز گفت: این موضوع در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و آموزش و پرورش مازندران اجازه و اختیاری در انتخاب نوع واکسن ندارد.

به اشتراک بگذارید :