8 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ ۲۲:۴۰:۲۲
کد مطلب:  1635728
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش؛
سال تحصیلی جدید را با رویکرد جدید آغاز کنیم

علیرضا سعدی‌پور در سی‌ و پنجمین اجلاسیه مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور برنامه‌ها و دستاوردهای دستگاه تعلیم و تربیت استان مازندران را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش، ضمن تبریک به‌مناسبت اعیاد قربان و غدیر و همچنین گرامی‌داشت یاد و نام همه شهدا، شهیدان فرهنگی و دانش‌آموز و ده هزار و چهارصد شهید استان مازندران، مهر 1400 را مهری سخت، بااهمیت و طاقت‌فرسا خواند و گفت: همه مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق باید خود را برای آن مهیا کنند همان‌گونه که مقام عالی وزارت تأکید کردند با توجه به شروع آموزش حضوری، توجه جدی در قالب برنامه‌ریزی کامل و جامع مورد نیاز است.

علیرضا سعدی‌پور همچنین گفت: سال تحصیلی جدید را با کمک هم با رویکرد جدید آغاز خواهیم کرد اما انجام این مهم نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد که مرجع و منبع این برنامه‌ها از طریق «پروژه مهر» که کارگروه‌ها و دبیرخانه‌های مختلفی را در خود جای داده، امکان‌پذیر است و می‌توانیم سال تحصیلی جدید را با رویکرد جدید آغاز کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش بر نقش و جایگاه معلم تأکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در شهریورماه سال گذشته نکاتی ارزشمند را در خصوص آموزش و پرورش طرح کردند ازجمله سه عامل مهم در صیانت از نقش و جایگاه معلم را بیان کردند اول «حفظ شأن و نقش معلم توسط خود معلم»، دوم «حمایت معلم توسط مدیران آموزش و پرورش» با توجه به این‌که در سند تحول هم مدیر و معلم نقشی بی‌بدیل در تعلیم و تربیت دارد و هرچقدر شما از مدیر و معلم حمایت کنید، به اهداف ذاتی آموزش و پرورش نزدیک می‌شوید و سومین راه حفظ شأن و ارزش معلم هم «فرهنگ‌سازی در جامعه» برای مردم است که همه معلم را عنصری اثرگذار برای جامعه اسلامی بدانند.

وی در ادامه افزود: یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش توجه به مناطق کمترتوسعه‌یافته است که در پیام رهبری به اجلای سال قبل با تعبیر «نصیب برابر آموزشی برای دانش‌آموزان دختر و پسر» است و اجرای برنامه‌هایی که بر رعایت عدالت آموزشی تأکید دارد باید مورد توجه شما باشد. 

سعدی‌پور همچنین به آفات و آسیب‌های فردی و اجتماعی ناشی از آموزش مجازی اشاره کرد و گفت: این روزها اخبار انواع آسیب‌های اجتماعی در جامعه را می‌شنویم و حتماً باید مکانیسمی طراحی کنیم تا این آسیب‌ها در آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت مشاوران و خط تماس 1570 که امروز رونمایی شد، به حداقل برسد.

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه بر ضرورت اهتمام به فعالیت‌های پرورشی تأکید کرد و گفت: تربیت انسان تمام‌ساحتی که در سند تحول آمد، بدون توجه ویژه به امور و فعالیتهای پرورشی غیرممکن است و لازم است در سال جدید، فعالیت‌های پرورشی بازتعریف شود.

سعدی‌پور در ادامه به دانش‌آموزان استعدادهای درخشان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان مازندران در این بخش دستاوردهای بسیاری در کنکور و المپیادهای علمی داشته و لازم است برای این بخش نیز برنامه ویژه داشته باشیم تا شاهد افزایش این دستاوردها باشیم.   

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه سخنان خود به اداره مهد کودک‌ها که با تأیید رهبر معظم انقلاب به آموزش و پرورش واگذار شد پرداخت و گفت: برای هماهنگی و همکاری نزدیک و برای رسیدن به یک فهم مشترک در مدیریت بر مهدهای کودک هم لازم است برنامه ویژه داشته باشیم. 

وی همچنین به سند 2030 اشاره کرد و گفت: تنها سند معتبری که در دستگاه تعلیم و تربیت منبع عمل است سند تحول بنیادین است.

سعدی‌پور به جایگاه مدرسه به‌عنوان مکانی هویت‌ساز اشاره و خاطرنشان کرد: مدرسه آیینه تمام‌نمای جامعه و جایگاه نخست رشد و تحول کشور است و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس کنترل می‌شوند و قانون‌گرایی، مهرورزی، کمک به همنوعان و بسیاری از فضایل در مدرسه ریل‌گذاری می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :