28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۱۶:۱۸
کد مطلب:  1637470
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش؛
اجرای طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی در ناحیه یک اهواز

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش کشور ؛ کفت: طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی در ناحیه یک اهواز اجرا خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، صادق نیسی گمراوی ، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در حاشیه سی و پنجمین اجلاس سراسری روسای آموزش و پرورش با اشاره به لزوم برنامه ریزی در جهت جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان ، گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه سه جانبه بین آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و سازمان بسیج دانشجویی، «طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان در تابستان»  از تیرماه آغازشده و تا شهریورماه ادامه خواهد داشت.  

وی افزود:بازه زمانی اجرای برنامه از روز شنبه ۱۹ تیرماه تا روز چهارشنبه ۳ شهریورماه، به میزان دو جلسه آموزشی در هر هفته، جمعا ۱۴ جلسه آموزشی است که دانش آموزان ریاضی، فارسی و علوم تجربی را آموزش خواهند دید.

نیسی گمراوی اظهار کرد" مخاطبین این برنامه عبارت اند از تمامی دانش آموزان دوره اول ابتدایی دارای سطوح عملکرد تحصیلی «نیاز به آموزش و تلاش بیشتر» و «قابل قبول» در دروس فارسی و ریاضی و همچنین تمامی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی دارای سطوح عملکرد «نیاز به آموزش و تلاش بیشتر» و «قابل قبول» در دروس فارسی، ریاضی و علوم است.


وی توضیح داد : با اشاره به افت تحصیلی ناشی از آموزش غیر حضوری در سال تحصیلی گذشته مرور و تثبیت آموخته های  دانش آموزان در دوره ابتدایی اهمیت فراوانی دارد. تامهارت های پایه ای مانند خواندن، نوشتن،حساب کردن و آموزش آداب زندگی در این دوره مورد باز آموزی قرار خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید :