0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۲:۴۰:۵۸
کد مطلب:  1637582
مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامشیر در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور؛
تدوین "برنامه جامع آموزشی" زمینه تحقق شعار عدالت آموزشی را فراهم می آورد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامشیر، گفت: تدوین "برنامه جامع آموزشی" بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سبب تحقق شعار عدالت آموزشی می شود.


به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علی شریفی روز چهارشنبه 6 مردادماه 1400 در حاشیه سی و پنجمین اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور با بیان این که چارچوب تحقق شعار عدالت آموزشی در سند تحول بنیادین پیش بینی شده است، توضیح داد: نظام تعلیم و تربیت به عنوان متولی رسمی و عمومی تربیت نیروی انسانی نقطه آغاز پیشرفت هر جامعه ای به شمار می آید. بنابراین ارائه برنامه های جامع و نوین آموزشی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به مدارس کم برخوردار، گفت: بهره گیری از ظرفیت دهیاری ها، خیرین و موسسات مردم نهاد، بازدید موثر و نظامند از مدارس کم برخوردار حاشیه شهر و روستایی، توزیع عادلانه تجهیزات و امکانات آموزشی و برگزاری آزمون های علمی در کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزی نقش تاثیرگذاری دارند.

شریفی با اشاره به جایگاه والای معلمین در تحقق شعار عدالت آموزشی، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف توانمندسازی معلمین شاغل در مناطق کم برخوردار و ساماندهی نیروی انسانی با اولویت بخشی به مدارس روستایی و حاشیه شهر سبب بهبود کیفیت فرایند یاددهی و یادگیری می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامشیر در پایان با اظهار اینکه در دوران گسترش ویروس کرونا عقب ماندگی تحصیلی برخی از دانش آموزان کم بضاعت با توزیع بسته های آموزشی و تشویقی جبران شده است، خاطرنشان کرد: "طرح آزمایشگاه سیار" از جمله برنامه های خلاقانه ای است که در راستای انگیزه بخشی به دانش آموزان و آشنایی آن ها با وسایل آزمایشگاهی اجرا خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :