16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۴:۳۸:۲۷
کد مطلب:  1637900
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر:
راه اندازی ۲۱ مرکز مشکلات ویژه یادگیری در استان در هشت سال گذشته

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، ۲۱ مرکز دولتی و غیردولتی مشکلات ویژه یادگیری در استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، نصرالله نوروزی در حاشیه اجلاس ملی مدیران و روسای آموزش و پرورش با بیان اینکه اولین مرکز مشاوره خانواده ویژه دانش‌آموزان در دولت راه‌اندازی شد، اظهار کرد: در این مرکز در راستای حمایت از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و والدین آنها، خدمات رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰تبلت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه فاقد ابزارهای الکترونیکی جهت بهره‌مندی از آموزش‌های مجازی اهدا شده است.

نوروزی با اشاره به راه اندازی ۲۱مرکز مشکلات ویژه یادگیری دولتی و غیردولتی در هشت سال گذشته گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری، حداقل سه مرکز جدید، افتتاح شود.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر اضافه کرد: بیش از 90 درصد مدارس به کلاس هوشمند و ببش از ۷۰درصد به دوربین‌های مداربسته مجهز شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی راه اندازی اتاق بازی، اتاق حسی با تجهیزات کامل، ایجاد فضای آموزشی خاص در کلاس ها در مدرسه استثنایی ویژه دانش‌آموزان اتیسم، این واحد آموزشی برای این گروه از دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مناسب‌سازی شده است.

نوروزی افزود: تخصیص معلم رابط به بیش از ٢٠۶دانش آموز تلفیقی-فراگیر با رشد ۱۱۰درصدی نسبت به سال گذشته و سنجش ٩٨٫۳درصدی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان در سال تحصیلی گذشته از دیگر دستاوردهای این اداره است.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در حوزه‌های توانبخشی و خدمات مهمترین دغدغه استثنایی است، یادآور شد: نبود مرکز جامع ارزیابی، تشخیص، آموزش و توانبخشی در استان و اجبار خانواده ‌ها به سفر به سایر استان ها جهت پیگیری مشکلات فرزندان، عدم تکمیل پروژه مشارکتی توانبخشی کوشا در  مرکز استان وکمبود فضاهای آموزشی، توانبخشی و مشاوره ای به ویژه در شهر بوشهر از دیگر چالش‌های مهم است.

به اشتراک بگذارید :