17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۱۶:۰۱:۲۱
کد مطلب:  1638060
برنامه عملیاتی آموزش و پرورش استان بوشهر در سال 1400 رونمایی شد

در سی و پنجمین اجلاس ملی مدیران و روسای آموزش و پرورش، برنامه عملیاتی آموزش و پرورش استان بوشهر در سال 1400 رونمایی شد.

دیرکل آموزش  پرورش استان بوشهر در این آیین با بیان اینکه سند تحول نقشه راه آموزش و پرورش است، گفت: برای اجرای سند که مورد تاکید مقام معظم رهبری، رییس محترم جمهور و وزیر پرتلاش آموزش و پرورش است، نیازمند عزم و اراده ی ملی و همگانی هستیم.
علیمراد کرمی با اشاره به تشکیل دبیرخانه شورای هماهنگی سند تحول بنیادین در اداره کل پس از ابلاغ برنامه عملیاتی سالانه به استان ها توسط وزارت آموزش و پرورش، افزود: برنامه عملیاتی آموزش و پرورش استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ شامل ۱۸۵ برنامه و ۷۴۴ فعالیت توسط  این دبیرخانه تدوین شده است.
وی ادامه داد: برنامه عملیاتی استان پس از برش منطقه‌ای و ارسال به شهرستان‌ها و مناطق، در اختیار مدیران مدارس برای برنامه‌ریزی و اجرایی شدن آن قرار می‌گیرد.
کرمی اظهار کرد: توسعه مشارکت‌های مردمی و دیگر دستگاه‌های اجرایی  یکی از ارکان اصلی و مهم اجرای این سند مهم و راهبردی است.
مدیرکل آموزش  پرورش استان بوشهر عنوان کرد: سند تحول بنیادین شامل  شش زیرنظام راهبری و مدیریت، پژوهش و ارزشیابی، منابع انسانی، منابع مالی، برنامه درسی و فضا و تجهیزات است.
وی اضافه کرد: هدف نهایی این سند تربیت دانش آموز تمام ساحتی شامل ویژگی‌های دینی ،اخلاقی و اعتقادی، سیاسی و اجتماعی، زیستی و بدنی، هنری و زیباشناختی ،علمی و فناورانه و اقتصادی و مهارتی است.
کرمی در پایان یا بیان اینکه  مهمتر از نوشتن و رونمایی از سند، اجرای آن در مدارس است، تاکید کرد: مدیران مدارس به عنوان تلاشگران خط مقدم تعلیم و تربیت زمینه اجرای این سند را فراهم آورند.

به اشتراک بگذارید :