28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۱۲:۲۲:۱۹
کد مطلب:  1643788
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
کیفیت بخشی به فعالیت های مراکز یادگیری محلی از اولویت های اصلی سوادآموزی فارس است

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: افتتاح حساب مشترک بین آموزش و پرورش به عنوان دستگاه اجرایی و نماینده موسسه طرف قرارداد با سواد آموزی در راستای توسعه نظارت هدفمند بر تمامی پرداخت های می باشد و با افتتاح این حساب مشترک کلیه پرداخت ها برون برون سپاری با نظارت و اطلاع کارفرما صورت می پذیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در جلسه وبینار آموزشی با کارشناسان سوادآموزی سراسر استان ضمن برشمردن اهداف و برنامه های سوادآموزی در سال جاری گفت: تشدید نظارت های غیر حضوری با توجه به شرایط کرونایی، پیگیری و نظارت جهت افتتاح حساب مشترک بین آموزش و پرورش و نماینده تشکل طرف قرارداد با سواد آموزی و تمرکز بر کیفیت بخشی به فعالیت های مراکز یادگیری محلی سوادآموزی از جمله برنامه های مهم و دارای اولویت در سوادآموزی استان می باشد.
 معاون سوادآنوزی آموزش و پرورش فارس گفت: در استان فارس بیش از ۴۰ مرکز یادگیری محلی در حال حاضر فعالیت می کنند که  تعداد این مراکز تا پایان سال جاری به بیش از ۵۰ مرکز خواهد رسید.
 نوروزی چگینی گفت: در سال جاری یکی از مهمترین برنامه های ما در سطح استان توجه ویژه و تمرکز بر کیفیت بخشی به فعالیت ها و برنامه های این مراکز می باشد .
وی گفت :همه مراکز یادگیری محلی به ویژه مراکزی که مجری طرح پیوند سواد و زندگی می باشند باید توجه ویژه به کیفیت بخشی به برنامه ها را سرلوحه کار خویش قرار دهند. 
نوروزی چگینی افزود :هر چند که افزودن هدفمند بر تعداد این مراکز یادگیری از برنامه های ما می باشد اما توجه به کیفیت و عمق بخشیدن به برنامه هایی که در این مراکز انجام می گردد بر کمیت، اولویت و ارجحیت دارد .
 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس افزود: همانطور که میدانیم مراکز یادگیری محلی کانون تلفیق آموزش و مهارت است و منظور ما از تمرکز بر کیفیت در اجرای برنامه ها در حقیقت تمرکز بر آموزش واقعی مهارت ها به مخاطبان و ذینفعان است به طوری که آنها بتوانند پس از پایان دوره آموزش  از آموخته های عملی خود در راستای تولید و  ایجاد اشتغال پایدار که از جمله منویات مقام معظم رهبری می باشد و شعار سال نیز می باشد،  برای خود و خانواده خود استفاده نمایند.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح‌های مکمل سواد آموزی که همه ساله اجرا می گردد گفت: طرح هایی مانندآموزش  نماز کلید بهشت ،طرح حلقه های کتابخوانی، طرح icdl یا همان آموزش مقدماتی رایانه به سوادآموزان دوره انتقال  ، طرح خواندن با خانواده و طرح آموزش اتباع خارجی از جمله طرح هایی است که در سال جاری نیز با توجه و دقت بیشتر پیگیری و انجام خواهد شد.
 نوروزی چگینی گفت :در طرح آموزش نماز کلید بهشت مجموعاً ۹ هزار و ۲۵۰ نفر سواد آموز آموزش خواهند دید که از این تعداد ۵۲۵۰ نفر در دوره سوادآموزی دو هزار نفر در دوره انتقال و ۲۰۰۰ نفر نیز در دوره تحکیم می باشد.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس افزود: در طرح خواندن با خانواده مجموعاً ۶ هزار و ۱۵۰ نفر سواد آموز تحت پوشش قرار خواهند گرفت که ۳ هزار و ۱۵۰ نفر در دوره سوادآموزی و ۳۰۰۰ نفر نیز در دوره انتقال می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  بر لزوم افتتاح حساب مشترک بین آموزش و پرورش به عنوان دستگاه اجرایی و نماینده موسسه طرف قرارداد با سواد آموزی تاکید کرد. 
 نوروزس چگینی ضمن اشاره به مصوبه سال ۱۳۸۴ هیئت وزیران گفت با استناد به بند ۴ این مصوبه برای تمامی پرداخت هایی که در حوزه سوادآموزی صورت می‌گیرد باید یک حساب مشترک بین نماینده دستگاه اجرایی که همان آموزش و پرورش می باشد و نماینده موسسه طرف قرارداد با سواد آموزی در یکی از بانکهای دولتی صورت گیرد.
 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: افتتاح این حساب ترجیحا بین یکی از همکاران ذیحسابی و مالی آموزش و پرورش و نماینده موسسه طرف قرارداد صورت میگیرد.
 وی گفت :کلیه وجوه مربوط به حق الزحمه ،بیمه، مالیات و ... آموزش دهندگان به حساب مذکور واریز می گردد  و تمامی برداشت ها با امضای دو طرف یعنی نماینده حوزه اجرایی و نماینده موسسه طرف قرارداد قابل پرداخت می باشد .
وی گفت :افتتاح حساب مشترک بین آموزش و پرورش و نماینده موسسه طرف قرارداد با سواد آموزی در راستای توسعه نظارت هدفمند و کارشناسانه بر تمامی پرداختها در این حوزه می‌باشد و با افتتاح این حساب مشترک کلیه پرداخت های برون سپاری با نظارت و اطلاع کارفرما که همان آموزش و پرورش است صورت می‌گیرد .
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت الباقی پرداخت ها یعنی سود موسسه و هزینه های پشتیبانی به حساب موسسه طرف قرارداد واریز می گردد.
 نوروزی چگینی افزود: در قسمت نحوه پرداخت  یک تبصره به قرارداد با اشخاص حقوقی (موسسات آموزشی) اضافه گردد که این تبصره به شرح زیر می باشد: نسبت به واریز کلیه وجوه مربوط به حق الزحمه بیمه مالیات و غیره آموزش دهندگان به حساب مشترک اعلامی و وجوه مربوط به هزینه‌های پشتیبانی و سود موسسه به حساب موسسه توسط امور مالی اقدام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :