0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۱۲:۴۹:۳۴
کد مطلب:  1643852
آغاز واکسیناسیون سراسری فرهنگیان استان مرکزی در برابر ویروس کرونا

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، از آغاز واکسیناسیون سراسری فرهنگیان این استان در برابر ویروس کرونا، همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مهدی دمنه» با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مطابق با مصوبه ستاد مقابله با کرونا کشور، طرح واکسیناسیون فرهنگیان استان مرکزی همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های بعمل آمده، واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان فراهان از روز شنبه 9مردادماه آغاز شد و یک روز پس از آن در شهرستان های آشتیان و تفرش  این طرح شروع شد.

دمنه ادامه داد: واکسیناسیون فرهنگیان شهرستان اراک از امروز دوشنبه و در شهرستان های زرندیه و ساوه نیز طبق برنامه از روز سه شنبه 12 مردادماه  آغاز می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: طبق برنامه ریزی های بعمل آمده در فاز نخست این طرح کلیه کارکنان رسمی و پیمانی استان تا 25 مردادماه دوز اول واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و پس از آن واکسیناسیون نیروهای خرید خدمات، کارکنان مدارس غیردولتی که اطلاعات آنها در سامانه مشارکتهای مردمی ثبت شده است و نیروهای خدماتی آغاز می شود.

وی تصریح کرد: سعی ما بر این که حتی المقدور اجازه انتخاب واکسن از واکسن های موجود در سبد واکسیناسیون فرهنگیان، برای همکاران وجود داشته باشد.

دمنه یادآور شد: با توجه به اینکه طبق برنامه های وزارت آموزش و پرورش، می بایست تمامی همکاران فرهنگی در سطح کشور، تا نیمه شهریور ماه سال جاری در برنامه ویروس کرونا واکسینه شوند و میزان اثر بخشی و ایمن سازی واکسن چند روز پس از دریافت دوز دوم صورت می گیرد، ترجیحا واکسن استرازنکا در سبد واکسیناسیون همکارا ن فرهنگی قرار نگرفت چرا که دوز دوم این واکسن تقریباً 3 ماه پس از دریافت دوز اول تزریق می شود و عملا با برنامه بازگشایی مدارس در ابتدای مهر مغایرت دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر 15 پایگاه  تجمیعی و اختصاصی جهت واکسیناسیون فرهنگیان در نظر گرفته شده است که در این پایگاه ها، واکسیناتور از میان مراقبین سلامت و نیروهای آموزش دیده و مورد تأیید هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی انتخاب شده اند، علاوه بر این  منشی و نیروهای خدمتگزار نیز در هر پایگاه توسط آموزش و پرورش تأمین شده است.

وی افزود: در هر پایگاه یک پزشک و ناظر فنی مستقر می باشد که مسئولیت تأمین آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

دمنه تأکید کرد: برنامه نوبت دهی ویژه همکاران فرهنگی بر اساس سابقه خدمت افراد می باشد و در حال حاضر، تمامی نیروهای استان جهت دریافت واکسن با توجه به اختصاص سهمیه به هر منطقه باید به محل خدمت خود مراجعه نمایند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در پایان از همکاری و مشارکت بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی قدردانی و بیان داشت: با حسن نظر رئیس و معاون محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک و دانشکده های ساوه و خمین، واکسیناسیون فرهنگیان استان با نظم و دقت خاصی انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :