0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۸:۵۵:۳۳
کد مطلب:  1644598
کسب رتبه اول کشوری دانش آموزان فارس در دومین جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از کسب رتبه اول کشوری دانش آموزان استان در دومین جشنواره فرهنگی هنری کانون های فرهنگی تربیتی خبر داد و گفت: در این جشنواره 6 دانش آموز فارسی موفق به کسب مقام اول ، 7 دانش آموز حایز مقام دوم و 3 دانش آموز حایز مقام سوم در مرحله کشوری شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی جشنواره‌های فرهنگی و هنری دانش آموزی را یکی از مهمترین برش‌های زندگی نوجوانان برشمرده و اظهار کرد: این که بهترین‌های فرهنگ و هنر در کشور، با دانش‌آموزان هنرمند حاضر در این جشنواره در ارتباط هستند فرصت مغتنمی است و دانش‌آموزان باید از این مجال که اساتید برجسته هنر، آثار آنها را با دقت واکاوی و نقد می‌کنند، بهترین استفاده را کنند و با طرح پرسش‌های لازم، ابهامات خویش را در زمینه هنری که در حال پرورش آن هستند، رفع کنند .
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: در این جشنواره دانش‌آموزان با استعدادهای متفاوت شناسایی، عرصه‌های مختلف را تمرین کردند و قابلیت‌های مدرن و جدید را در خدمت اهداف تعلیم و تربیت قرار دادند و این امر مکمل نظام تعلیم و تربیت و فوق العاده ضروری است.
بانشی مدرسه را مهم‌ترین خاستگاه فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانش‌آموزان دانست و با اشاره به این امر که دانش‌آموزانی که فعالیت‌های فرهنگی و هنری خویش را از دوران تحصیل و مدرسه آغاز می‌کنند، به شدت معطوف به ساحت‌های مختلف فرهنگی و هنری خواهند بود، تاکید کرد: به یقین ماندگارترین خاطرات دانش‌آموزان پس از دوران تحصیل همین فعالیت های فرهنگی و هنری و حضور در جشنواره های این چنینی خواهد بود.
وی اعلام کرد :ما همواره تلاش خواهیم کرد تا دانش‌آموزان با رخدادهای جدید روبرو شوند و از میان این دانش آموزان اگر یک نفر بتواند مسیر خود را ‏تشخیص بدهد و در راه درست حرکت کند، برای‌ما قابل ستایش و تقدیر است و جشنواره فرهنگی و هنری فردا می‌تواند یک پل پرتاب برای جوانان و نوجوانان در عرصۀ هنر به حساب آید.
معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس گفت : شور و اشتیاق دانش‌آموزان در این دوره با وجود شیوع ویروس کرونا و غیرحضوری بودن بیشتر هم شده است و باتوجه به این موضوع مشکل رفت آمد آن‌ها هم برطرف شده است و حال آن‌ها با میل و اشتیاق بیشتری این کار را انجام می‌دهند و ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان در روزهای سخت کرونایی یکی از بهترین دست آوردهای این جشنواره است.
بانشی گفت: اختتامیه این دوره از جشنواره 6 مرداد 1400 با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش همزمان با عید غدیر خم در اردوگاه شهید باهنر در تهران برگزار شد.
وی گفت: دانش آموزان امیر حسین جمالی در رشته مجری گری، احسان فرمانی در رشته استند آب کمدی، محمد فروتن در رشته خبر نویسی ، حدیث زارع  در رشته طراحی لباس ، تینا اوجی دررشته ساخت ماکت  و آیسودا کریمی دررشته ساخت پنجره مشبک حائز رتبه اول جشنواره شدند.
معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس گفت:  دانش آموزان علی یگانه فرد دررشته برنامه نویسی تحت وب، شایان مقامی دررشته فیلمنامه نویسی ، حسن زارعی دررشته ادیت و مرمت عکس، ساراکرد پور در رشته دکور صحنه ، رقیه ابراهیمی در رشته طراحی بروشور ، بهاره آزادی در رشته دو مینو  ، نگین شعبانی در رشته خبر نویسی رتبه دوم جشنواره را بدست آورند.
وی افزود: دانش آموزان محیا رستگار لاری در رشته ساخت کاغذ ابر و باد ، سمانه برازنده  دررشته سرمه دوزی و امیر حسین علی پور در رشته دومینو موفق به کسب رتبه سوم جشنواره شدند .

به اشتراک بگذارید :