21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۱۳:۲۶:۵۶
کد مطلب:  1646282
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان:
بیش از ۴ هزار فرهنگی در استان سمنان واکسینه شدند

علیرضا حاجی قاسمی با بیان اینکه تا عصر روز دوشنبه قریب به چهار هزار نفر از فرهنگیان واکسینه شده اند، گفت: در حال حاضر روند انجام واکسیناسیون آموزگاران و دبیران در حال تکمیل است و پس از آن بقیه گروه های معلمان و کادر اداری مدارس در اولیت قرار خواهند گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ علیرضا حاجی قاسمی در گفت وگو با مرآت درخصوص روند انجام واکسیناسیون معلمان اظهارکرد: براساس تفاهم نامه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش روند اجرای واکسیناسیون معلمان از روز شنبه در سراسر استان سمنان آغاز شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه تاکنون قریب به چهار هزار نفر از معلمان واکسینه شده اند، تصریح کرد: تمامی معلمان رسمی، پیمانی، خرید خدمات آموزشی، قراردادی و معلمان مدارس غیردولتی مشمول طرح واکسیناسیون فرهنگیان می شوند و در حال حاضر روند انجام واکسیناسیون آموزگاران و دبیران در حال تکمیل است و پس از آن کادر ادرای مدارس، دانشجو معلمان و معلمان مدارس غیردولتی و حق التدریس در اولویت های بعدی قرار خواهند گرفت.

وی بابیان اینکه تلاش می شود تا پایان هفته تمامی معلمان واکسینه شوند، اظهار کرد: در کلیه شهرستان های استان و مناطقی مانند بسطام، مراکز تجمیعی واکسیناسیون ویژه فرهنگیان دایر است و در مناطق دوردست مانند بیارجمند، میامی و آرادان به علت تعداد پایین تر فرهنگیان، از همان مراکز عمومی واکسیناسیون استفاده می شود.

حاجی قاسمی همچنین تاکید کرد: به دلیل شیوع گسترده کرونا و رعایت دستورالعمل، هماهنگی لازم جهت تزریق واکسن در محل سکونت فرهنگیان انجام گرفته و نیاز به جابه جایی بین استان ها و یا مناطق محل سکونت نمی باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان در رابطه با نوع واکسن تزریقی تاکید کرد: روند واکسیناسیون براساس واکسن های موجود در دانشگاه های علوم پزشکی شاهرود و سمنان انجام می شود و از فرهنگیان استان خواهشمندیم درخواست نوع خاصی از واکسن را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه زمان بندی تزریق واکسن فرهنگیان از طریق مدیران مدارس به افراد صورت می گیرد، از فرهنگیان خواست به جهت رعایت بایسته های بهداشتی و جلوگیری از تجمع و انتظار، فقط در زمان تعیین شده به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید :