19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۱۸:۴۹:۱۲
کد مطلب:  1646500
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک:
مأموریت سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، «سیاست گذاری» ؛ «استانداردسازی» ؛ «کمک به تولید محتوای متناسب» و «ایجاد یک نظام هدفمند» است.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، با اشاره به این که هم‌اکنون عرضه خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان در کشور به صورت سلیقه‌ای است و ارائه صحیح این خدمات به مدیریتی یکپارچه نیاز دارد، گفت؛ مأموریت این سازمان، سیاست‌گذاری، استانداردسازی، کمک به تولید محتوای متناسب با ارزشهای انقلاب اسلامی و در نهایت ایجاد یک نظام هدفمند است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا حاجیان‌زاده، در آیین آغاز به کار این سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، که صبح امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش، برگزار شد. اظهار کرد: وظیفه هدایت، نظارت و ارزیابی واحدهای ارائه دهنده خدمات فرهنگی و آموزشی به کودکان برعهده سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک قرار داده شده تا یک نظام مشترک، باثبات و هدفمند، بین نهادهای ذی‌ربط برقرار سازد.
حاجیان زاده افزود: این سازمان به هیچ وجه بنا ندارد، تصدی ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان را به صورت یکجا به عهده بگیرد، زیرا مأموریت آن، سیاست‌گذاری، استانداردسازی، کمک به تولید محتوای متناسب با ارزشهای انقلاب اسلامی و در نهایت ایجاد یک نظام هدفمند است. 
رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک، وضیعت کنونی ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان در واحدهای مختلف را جزیره‌ای توصیف کرد و گفت: در کشور ما کارها و فعالیت‌های فرهنگی فراوانی توسط سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی برای کودکان انجام می‌شود، اما این خدمات به صورت پراکنده بوده و یک هدف مشترک را دنبال نمی‌کرد.
جاجیان‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر نهادهای صداوسیما، مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها، مهدهای قرآنی، مراکز ورزشی و تفریحی، خانه‌های کودک، پارکها و شهربازها مهم‌ترین ارائه دهندگان خدمات آموزشی و فرهنگی به کودکان هستند که هر کدام بر اساس اقتضاهای اجتماعی و دانش و تجربه خود به ایفای نقش می‌پردازند.
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، گفت: درحال حاضر محتوای فرهنگی و آموزشی برای کودکان در بسترهایی نظیر، انواع اسباب بازی، کتاب های کودک، پویانمایی‌ها، اپلیکشن‌ها و بازی‌های رایانه‌ای ارائه می‌شود که جنبه‌های درآمدزایی هم در بخش‌هایی از این فعالیت ها مؤثر است.
وی تصریح کرد: از جمله عوامل مؤثر در ارائه برخی خدمات و محصولات فرهنگی متفاوت و بعضاً نامناسب در برخی از واحدهای تعلیم و تربیت کودکان، نگاه صرفاً مادی و اقتصادی به موضوع آموزش و پرورش کودکان است و این مسئله لزوم برقرای یک نظام مشترک، باثبات و هدفمند بین عوام مختلف در این حوزه را گوشزد می‌کند. 
شایان ذکر است؛ این سازمان تازه تأسیس در وزارت آموزش و پرورش، حدود50 هزار مهدکودک و پیش دبستانی را در سراسر کشور تحت پوشش قرار خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :