21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۲:۲۵:۲۰
کد مطلب:  1651046
انتخاب 2 دانش آموز استان سمنان در جشنواره جایزه ملی ایثار

2 دانش آموز شاهرودی در پنجمین جشنواره جایز ملی ایثار برگزیده شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ الهام سماوی ضمن اعلام این خبر گفت: جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با هدف معرفی و تجلیل از برترین‌های آموزشی و تحصیلی طرح شاهد و ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی با مشارکت دستگاه‌های آموزشی عضو، شامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش‌وپرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ویژگی این جشنواره آن است که سرآمدان تحصیلی به‌عنوان دست آورد طرح شاهد که حاصل همکاری بنیاد شهید و پنج دستگاه آموزشی است، به جامعه معرفی می‌شوند.

رییس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان سمنان اظهار کرد: باتوجه به دارا بودن شرایط، رتبه و جمع امتیاز، 6 دانش آموز از استان سمنان به دبیرخانه پنجمین جشنواره جایزه ملی ایثار در سال تحصیلی جاری معرفی که در نهایت دو دانش آموز، در جمع برترین های کشور انتخاب شدند.

سماوی در معرفی دانش آموزان برگزیده این گونه گفت:

فاطمه فاضلی فرزند جانباز از دبیرستان 19 دی شاهرود، حائز رتبه اول پایه یازدهم رشته تجربی با معدل کل 19/41؛ این دانش آموز در سال های 97 و 98 رتبه های اول، دوم و سوم استانی و کشوری شطرنج را کسب کرده و در رشته های فتوشاپ و مهارت تندخوانی از سازمان فنی و حرفه ای گواهی نامه دارد.

زینب مسعودی فرزند جانباز از دبیرستان 15 خرداد شاهرود، حائز رتبه اول پایه نهم با معدل 20؛ این دانش آموز در سال های 98 و 99 رتبه دوم استانی مسابقات قرآن کریم را کسب کرده و در رشته های فتوشاپ، طراحی اشیا با سیاه قلم از سازمان فنی و حرفه ای گواهی نامه دارد.

گفتنی است: آیین استانی تجلیل از برگزیدگان جشنواره جایزه ملی ایثار در محل استانداری سمنان و باحضور مسؤولان و مدیران دستگاه های ذی ربط برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :