21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ ۱۹:۳۹:۵۴
کد مطلب:  1651292
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در دیدار با معاون سواد آموزی هرمزگان تاکید کرد:
مراکز یادگیری محلی سواد آموزی بستر خوبی برای تحقق شعار تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش تعمیر خودرو ،پرورش قارچ ،پرورش گل و گیاه ،گلیم بافی، خیاطی، گلدوزی و همچنین برگزاری کلاس هایی مانند آموزش حقوق شهروندی ،بهداشت خانواده، بهداشت فردی و اجتماعی و.... ازجمله کلاسهای مهارتی است که در مراکز یادگیری محلی فارس برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در نشست هم اندیشی با معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان که با هدف کیفیت بخشی به فعالیت های مراکز یادگیری محلی برگزار شد گفت: فارس با داشتن ۵۹ منطقه آموزشی می‌تواند نقش مهم و اساسی در راستای توسعه کمی و کیفی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی داشته باشد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: مراکز یادگیری محلی سوادآموزی دو وظیفه مهم ذاتی دارد که یکی انجام آموزش های روتین و معمول سوادآموزی و دیگری آموزش مهارت ها است .

دکتر نوروزی چگینی افزود: مراکز یادگیری محلی مصداق بارزی از مصادیق تحقق شعار سال یعنی تولید ,،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است زیرا در این مراکز مهارتهای مهمی مانند تعمیر خودرو، پرورش قارچ ،پرورش گل و گیاه، گلیم بافی، خیاطی، گلدوزی آموزش داده می شود و همچنین کلاسهای مانند آموزش حقوق شهروندی، بهداشت خانواده ،بهداشت فردی و اجتماعی و... در این مراکز یادگیری برگزار می گردد.

وی افزود: با نظارت های کارشناسانه و هدفمندی که در راستای نهادینه کردن انجام این فعالیت ها در جهت تعمیق آموخته‌های مخاطبان صورت می گیرد نقش مهمی در راستای تحقق شعار اقتصادی سال ایفا می‌کند. 

 معاون سوادآموزی هرمزگان نیز در این نشست گفت: در دنیای کنونی سواد از حالت تک بعدی و آموزش صرف خواندن و نوشتن خارج شده و چند بعدی شده است و در کشورهای توسعه یافته به جنبه‌های مختلف سواد توجه می شود و بر همین اساس است که مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در کشور ما نیز تشکیل شده است تا بتواند با آموزش عملی مهارت ها و آموزش های لازم در زندگی فردی و اجتماعی افراد گامی موثر در راستای تحقق سواد چند بعدی بر دارد.

مرتضی آخش جان گفت: در سال‌های اخیر سوادآموزی استان پهناور هرمزگان رشد کمی و کیفی مطلوبی داشته است و امیدواریم با برگزاری و استمرار این جلسات هم اندیشی بیش از پیش شاهد توسعه سواد در استان هرمزگان و نیز در سراسر کشور باشیم.

به اشتراک بگذارید :