28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۱۲:۳۶:۴۶
کد مطلب:  1652364
گفت‌وگوی ایکنا با فرشته داونی
فرشته‌ها هم حافظ قرآن می‌شوند / قرآن، از سد داون گذشت

محمدحسین رضایی، دانش‌آموز کلاس هفتم مدرسه فرهنگیان است که با وجود مشکل سندروم داون موفق شده علاوه بر کسب بالاترین نمره درسی، موفق به حفظ ۸ جزء قرآن کریم شود در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار ایکنا با محمدحسین رضایی را می‌خوانید؛

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی به نقل از ایکنا، محمدحسین در مورد نحوه درس‌خواندن و درس مورد علاقه‌ای گفت: درس‌خواندن و در مجموع مطالعه را خیلی دوست دارم و بین درس‌ها زبان انگلیسی را بیشتر از بقیه. درس‌خواندن و پیشرفت حس خوب رشد به انسان می‌دهد و من دوست دارم تا جاییکه که می‌توانم درس بخوانم و برای کشورم مفید باشم.

این حافظ نوجوان رمز موفقیت خود در درس‌هایش را توکل به خدا می‌داند، که در این باره اظهار کرد: الگوی اصلی من مادر و پدرم هستند، من در شبانه‌روز شاهد تلاش‌های آنان برای موفقیت من درس‌هایم هستم و همواره و امید به عنایت و توجه خداوند متعال را به من گوشزد می‌کنند. من از کودکی یاد گرفتم ناامیدی نباید در زندگی‌ام ریشه بدواند و برای رسیدن به این مرحله تلاش کردم.

از محمدحسین پرسیدم چگونه متوجه شدی می‌توانی حافظ قرآن باشی که اینگونه پاسخ داد: از بزرگترین نعمت‌های الهی من داشتن مادری حافظ قرآن و بسیار مهربان است. ایشان از زمان کودکی با تشویق من به حفظ سوره‌های کوچک قرآن متوجه استعداد من شدند و با کمک پدر و مادرم توانستم حافظ ۷ جزء اول قرآن و یک جزء آخر قرآن باشم. از همان کودکی حفظ قرآن انرژی مضاعف به جسم و روحم تزریق می‌کرد  و به‌معنای واقعی خدا را احساس می‌کردم که این فکر حرکت در این مسیر را برایم هموار می‌کرد.

این حافظ نوجوان با اشاره به تلاوت‌های استاد شهریار پرهیزگار، ادامه داد: تلاوت این استاد و استاد منشاوی را بسیار دوست دارم و همیشه با علاقه گوش می‌دهم. استاد حفظ هم مادرم هستند و از کلاس‌های مهد قرآن و آقای مجتبی سعیدی هم استفاده می‌کنم. قبل از کرونا کلاس‌ها حضوری بود و در حال حاضر از کلاس‌های مجازی استفاده می‌کنم و با آقای سعیدی هر روز مرور می‌کنم.

وی تأسی به اهل‌بیت (ع) را یکی از رموز موفقیت خود بیان و اضافه کرد: می‌دانم که آرزوی رهبر حافظ شدن ما نوجوانان و جوانان است، دوست دارم کنار ایشان باشم و بگویم من به فرمان شما لبیک گفتم و تا حافظ کل شدن دست برنخواهم داشت.

از محمدحسین در مورد آرزوی قرآنی‌اش پرسیدم که اینگونه پاسخ داد: آرزویم حافظ کل شدن است، اما دوست دارم در کنار حافظ شدن پدر و مادرم از من راضی باشند. از خدا می‌خواهم تا مرا در ادامه مسیر حمایت کند. حافظ قرآن بودن کار راحتی نیست و می‌دانم من با توجه خدا، تلاش و حمایت پدر و مادرم و خودم موفق خواهم شد. به جز حافظ قرآن شدن ماشین خیلی دوست دارم و آرزو می‌کنم در آینده مهندس مکانیک شوم.

محمدحسین در ادامه آیه ۱۸۶ سوره مبارکه «بقره»: «وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ ۖ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ، و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آنها نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا (و پیغمبران مرا) بپذیرند و به من بگروند، باشد که (به سعادت) راه یابند» را به مخاطبان هدیه و در مورد کسب رتبه‌های خود در مسابقات قرآن اینچنین گفت: در مقاطع مختلف تحصیلی در سطح ناحیه رتبه‌های اول تا سوم را کسب می‌کردم و امسال نیز در مرحله استانی رتبه اول را کسب کردم. در کنار درس و قرآن به خطاطی و نقاشی نیز بسیار علاقه دارم.

این حافظ ۸ جزء قرآن به هم سن و سال‌های خودش توصیه کرد از گام برداشتن در مسیر قرآن و ائمه معصومین (ع) غفلت نکنند و از سخت بودن مسیر حفظ ترسی به دل راه ندهند، حفظ سخت هست، اما شیرینی آن بیشترست که به خاطره‌ای اشاره کرد: روزی با مادرم بیرون از منزل برای خرید رفته بودیم و من در مغازه سوره «نازعات» را مرور می‌کردم و صاحب مغازه خیلی خوششان آمد و یک لیوان سبز خیلی زیبا به من هدیه داد.

به اشتراک بگذارید :