21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۱۲:۴۹:۲۱
کد مطلب:  1652396
با حضور مسولین استانی و شهرستانی صورت پذیرفت
آئین افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه دخترانه کوثر در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ با مشارکت زوج خیر آقای حاج غلامرضا معمارزاده آشتیانی و حاجیه خانم ذاکری آشتیانی و با مشارکت دولت

آئین افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه دخترانه کوثر در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ با مشارکت زوج خیر آقای حاج غلامرضا معمارزاده آشتیانی و حاجیه خانم ذاکری آشتیانی و با مشارکت دولت با حضور استاندار مرکزی،زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ،باتی نماینده مردم در شهرستانهای تفرش ، آشتیان ، فراهان ، محمدی مدیر کل نوسازی مدارس استان و دیگر مسئولین مربوطه صورت گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در این مراسم ضمن تقدیر از ساخت و ساز های مناسب آموزشی در شهرستان آشتیان بیان داشت: استان مرکزی در طرح آجر به آجر یکی از استان‌های مطرح کشور در طرح کمک‌های مردمی در ساخت مدرسه می باشد که هر فرد با هر میزان توان مالی هر چند اندک میتواند در این طرح سهیم باشد.

وی افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان در امر اطلاع رسانی  و تشویق مردم در انجام کار خیر مدرسه سازی در استان  بسیار خوب عمل کرده و این عمل مورد تقدیر است.

محمدی مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در ادامه بیان کرداین مدرسه ی خیر ساز با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است که حدود نیمی از این مبلغ توسط خیر محترم هزینه شده و الباقی توسط اعتبارات دولتی تأمین شده است.

وی افزود؛ ساختمان آموزشی کوثر بر اساس آخرین استانداردهای روز و مطابق مقررات ملی ساختمان با مساحت ۱۲۲۰ متر مربع و با محوطه ی ۱۶۷۴ متر مربع  ساخته شده و افتتاح گردید و اسکلت ساختمان بتنی و نوع سیستم گرمایشی آن موتورخانه همراه رادیاتور می‌باشد.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز  مدارس بیان داشت: شهرستان آشتیان از نظر سرانه فضای آموزشی از میانگین استانی نیز بالاتر بوده و در وضعیت مناسبی قرار دارد.

محمدی در ادامه بیان داشت: این سرانه ی فضا برابر۷/۷۳ مترمربع به ازای هر دانش آموز می باشد. در شهر آشتیان ۲۴۱۳ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در حال تحصیل می باشند.

 

به اشتراک بگذارید :