0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ ۲۲:۲۷:۱۴
کد مطلب:  1652604
سرپرست آموزش و پرورش استان لرستان؛
مدیران مدارس هویت و اساس آموزش و پرورش هستند

سید عیسی سهرابی در جلسه با مدیران مدارس در شبکه شاد و به صورت آنلاین گفت: مدیران مدارس هویت و اساس آموزش و پرورش هستند و ما هم وظیفه داریم پشتیبانی و حمایت کنیم تا بتوانیم آموزش و پرورش ایده آلی داشته باشیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، سهرابی در ابتدا با مخاطب قرار دادن معاونین حوزه ستادی بیان داشت:انتظارات مشخص را بیان کنید تا پروژه مهر در سال تحصیلی جدید جنبه عملیاتی تر به خود بگیرد تا زودتر بتوانیم مشکلات و چالش ها را حل کنیم تا بتوایم سال تحصیلی جدید را با موانع کمتری شروع کنیم.


وی اشاره کرد: نگاه ما در آموزش و پرورش لرستان بر دنبال کردن سه رویکرد (رویکرد گرایی، تمرکزگرایی با نگاه به مدرسه و پایش و نظارت حداکثری و فرایندی)بود، که این نگاه را در این دوره نیز پیگیری و به سرانجام خواهیم رساند.

وی در راستای هرچه درست و دقیق انجام دادن پروژه مهر امسال افزود: فعال سازی یک شبکه ی ارتباطی منسجم، دقیق و هوشمندانه با همه ی ارکان تاثیرگذار در بازگشایی مدارس آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با هر سناریویی که تعین شود، مورد تاکید جدی می باشد.


وی ادامه داد: نیاز به گفتگو های عمیق و همه جانبه برای هم راستایی و هم افزایی حداکثری برای یک شروع خوب تحصیلی احساس می شود.

سرپرست اموزش و پرورش خطاب به مدیران مدارس تاکید داشت: نظارت هوشمندانه، موثر و حداکثری مورد نظر کلیه مدیران می باشد زیرا نظارت‌ و کنترل‌ جریان‌ و رویدادهای‌ مدرسه است که‌ توانایی‌ مدیر در این‌ زمینه‌ می‌تواند یک  مدرسه را در رساندن‌ به‌ اهدافش‌ موفق کند، چرا که‌ کنترل‌ و نظارت‌ مشخص‌ می‌کند که‌ اقدامات‌ و فعالیت‌های‌ مدرسه تا چه‌ اندازه‌ در جهت‌ هدف‌ها پیش‌بینی‌ شده‌ است‌.
وی با اشاره به انگیزه دهی حداکثری به نیروها اشاره کرد و افزود: انگیزه دهی باید هم از طرف  مدیران مناطق و شهرستان ها به مدیران مدارس صورت پذیرد و هم مدیران مدارس می بایست به معلمین، دانش آموزان و خانواده ها انگیزه کافی را ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: تاکید و سازماندهی ما بر این اصل است که پروژه مهر امسال با حضور دانش آموزان در مدرسه انجام شود که البته در این راه تابع مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم که با توجه به وضعیت عمومی کشور تعیین خواهد شد و در صورت صلاحدید این مهم انجام خواهد پذیرفت.

از نکات جالب و حاشیه ای این جلسه، ارتباط تلفنی علیرضا نخعی  مدیرکل پیشین آموزش و پرورش لرستان با مدیران مدارس استان بود که بیانات ارزشمندی درخصوص پروژه مهر و ضرورت آمادگی بیش از پیش مدیران مدارس به منظور بازگشایی باشکوه مدارس با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی ایراد نمود.

 

 

به اشتراک بگذارید :