0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ ۱۸:۰۰:۵۰
کد مطلب:  1653580
پاسخ آموزش و پرورش استان گیلان به ماجرای واکسیناسیون فرهنگیان

برای سال تحصیلی 1401 _ 1400 آموزش و پرورش مصمم است با واکسیناسیون همه فرهنگیان شامل: معلمان مدارس غیردولتی، دولتی، نیروهای اداری ، رانندگان سرویس مدارس و ... بدون هیچ اولویتی، سال تحصیلی جدید را حضوری آغاز کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، در پی حواشی واکسیناسیون فرهنگیان مدارس غیردولتی در یکی از پایگاههای تزریق واکسن کرونا در شهر رشت و انتشار آن در فضای مجازی و برخی شبکه های معاند، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در این زمینه پاسخ می دهد :

1 . بر اساس برنامه ریزی های مدون آموزش و پرورش واکسیناسیون فرهنگیان از روز عید سعید غدیر خم آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت. بنابراین اولویتی بین معلمان مدارس دولتی و غیر دولتی وجود ندارد. ( بی شک به دلیل کمبود واکسن کرونا این سهمیه فقط به معلمان شاغل اختصاص دارد و خانواده های مکرم  آنان ، فرهنگیان بازنشسته و دیگر اقشار را شامل نمی شود) بر اساس قراین و شواهد در این ماجرا، برخی مراجعه کنندگان محترم در گروه جامعه هدف واکسیناسیون آموزش و پرورش قرار نداشتند.

2 . خوشبختانه تاکنون 40 درصد فرهنگیان مرحله نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، واکسیناسیون فرهنگیان از 400 دوز در روزهای نخست به 800 دوز در شهر رشت افزایش یافته است. با این روند رو به رشد، به زودی، واکسیناسیون همه گروههای هدف به ویژه معلمان مدارس دولتی، غیردولتی، مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی که از مهرماه باید در مدارس حضور داشته باشند، انجام خواهد شد.  

3 . بی شک با اختصاص سهمیه های بیشتر و متنوع واکسن کرونا به آموزش و پرورش از ازدحام بی مورد و حواشی ناخواسته جلوگیری می شود و امیدواریم این مهم به زودی محقق شود.

4 . در حال حاضر مهم ترین برنامه آموزش و پرورش، برنامه ریزی برای آموزش حضوری در مدارس است و واکسیناسیون فرهنگیان با این هدف در حال اجراست و قطعا واکسیناسیون سایر اقشار جامعه با برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

5 . در پایان با تقدیر از خبرنگاران عزیز در بیان مسائل مهم جامعه،  از رسانه های شناسنامه دار انتظار می رود با توجه به خواست مخاطبان در انعکاس دقیق، درست و بی طرفانه اخبار در راستای ایفای رسالت خبری خود همچون گذشته تلاش نمایند تا ناخواسته آب در آسیاب رسانه های معاند خارج از کشور نریزند.

 

به اشتراک بگذارید :