0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ ۱۲:۱۳:۳۳
کد مطلب:  1655930
پیام معاون پرورشی و فرهنگی استان مرکزی به مناسبت سوگواره احلی من العسل

معاون پرورشی و فرهنگی استان مرکزی به مناسبت سوگواره احلی من العسل پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، متن پیام "معصومه انصاری" معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

دوباره ششم محرم رسید و هنگامه لبیک نوجوانان عاشورایی به نوجوان 13 ساله کربلا ، حضرت قاسم بن الحسن علیه السلام نوجوان عاشورایی با جمله معروف خود در توصیف مرگ و شهادت در راه خدا در رکاب مولا و مقتدایش حضرت ابا عبدالله الحسین دل های همه را به لرزه در آورد. حضرت قاسم (ع) در شب عاشورا در پاسخ به سوال عموی خود حضرت امام حسین (ع) که پرسیدند : مرگ در نزد تو چگونه است؟ پاسخ داد: احلی من العسل، شیرین تر از عسل.

جمله ای که دریایی از معرفت و عرفان و مملو از جهان بینی توحیدی است.

سوگواره احلی من العسل به گونه ای تداوم خط سرخ عاشورا در بین همه نوجوانان مسلمان در طول تاریخ بعد از کربلاست. تداوم همین باور بود که در دوران دفاع مقدس و نیز دفاع از حرم اهل بیت علیه السلام، هم نوجوانان در جبهه های نبرد حق علیه باطل حماسه های مثال زدنی آفریدند.

امروز چهره شهر و کشورمان در ششمین روز از ماه محرم با سربندهای یا قاسم بن الحسن علیه السلام دگرگون شد و باز هم رنگ و بوی عاشورایی به خود گرفت.

حضرت قاسم بن الحسن علیه السلام مرگ را احلی من العسل می دانست زیرا او را به غایت هدف زندگی یعنی حضور در محضر پروردگار و حیات عندربهم و عند ربهم یرزقون می رساند و با ذکر شیرینی محسوس عالم ماده یعنی عسل ، شیرینی حیات معقول نزد خداوند را به زیبایی با نثار جان و تقطیع جسم مبارکش به تصویر کشاند.

انصاری معاون پرورشی و فرهنگی

به اشتراک بگذارید :