0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ ۱۴:۱۴:۵۸
کد مطلب:  1656114
در گرامیداشت مقام حضرت قاسم بن الحسن (ع)
سوگواره «احلی من العسل» با حضور دانش آموزان اهوازی برگزار شد

سوگواره «احلی من العسل» ویژه گرامیداشت مقام حضرت قاسم بن الحسن (ع) با حضور تعدادی از دانش آموزان اهوازی در حسینیه ثارالله اهواز برگزار شد .

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، صبح امروز ششم محرم و مصادف با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، سوگواره  کشوری «احلی من العسل » ویژه گرامیداشت مقام حضرت قاسم بن الحسن (ع) در حسینیه عاشقان ثارالله  اهواز برگزار شد.

کورش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ، هدف از برگزاری این سوگواره را معرفت افزایی دانش آموزان دانست و اظهار کرد: کسب معرفت توسط دانش آموزان نسبت به قیام عاشورا، تعمیق ارزش های دینی و ترویج ارزش های عاشورایی  در سطح جامعه از نیازهای اساسی امروز نسل جوان و نوجوان است.

وی با اشاره به اینکه این سوگواره کشوری چند سال است که برگزار می شود و امسال با توجه به وضعیت کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل ها به صورت محدود و نمادین برگزار شد، گفت: تربیت دینی، اعتقادی و اخلاقی از اولویت های آموزش و پرورش تربیت تمام ساحتی و به ویژه مبتنی بر تقویت تربیت دینی است که بسترهای معرفت افزایی دینی را فراهم می کند.

مودت اظهار کرد : این اولویت در سند تحول بنیادین به عنوان یک اولویت مبنایی در تعلیم و تربیت به شمار می آید و برگزاری سوگواره ها، اجتماعات، همایش ها و کارگاه های دانش آموزی در همین راستا برگزار می شود. بر این باور هستیم که ترویج ارزش های دینی در جامعه غنی ترین ثمره  قابل ارائه در جهان در مقابل انحرافات و گسستگی های اخلاقی است .

به اشتراک بگذارید :