8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ ۰۸:۰۷:۰۰
کد مطلب:  1659091
با حضور فولادوند برگزار شد
برگزاری آیین افتتاحیه مدرسه خیرساز زنده یاد حاج حسین خورسندنیا

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، افتتاحیه مدرسه خیرساز زنده یاد خورسندنیا با حضور فولادوند مدیرکل ، شهبازبیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 ، کلهر شهرار منطقه 5 ، قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز ، سرناظرین اداره کل نوسازی ، اعضای  شورای معاونین منطقه 5  ، مسئولین محلی ،  مدیر ، اعضای  انجمن اولیاو مربیان و نماینده معلمین دبستان برگزار شد.

 

در این آیین مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اظهار خرسندی از بهره برداری آموزشگاه خیری زنده یاد حسین خورسندنیا از پیگیری تمام مسئولین که نقش موثری در ساخت و بهره برداری این فضای آموزشی داشتند، قدردانی کردرو اظهار داشت : فضای ایجاد شده به منظور رفاه حال دانش آموزان و خانواده های محترم آنان ساخته شده است لذا همه ما در برابر حفظ و نگه داشت آن مسئولیم .

در ادامه فولادوند از زحمات و تلاش های صادقانه خانواده خیر مدرسه ساز و همچنین نقش به سزای مدیریت و کلیه عوامل اجرایی منطقه 5 تقدیر و تشکر نمود .

شهبازبیگی ضمن خیرمقدم به مدعوین و تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) اظهار داشت : اگر امروز شاهد بوجود آمدن یک فرهنگ بزرگ تحت عنوان مدرسه سازی هستیم ، این مسئله ریشه در تاریخ کشور و باورهای ملت ما دارد و از سرمایه های ارزشمند ما محسوب می شود .بخش قابل توجهی از نظام تعلیم و تربیت را خیرین مدرسه ساز تامین می کنند . وقتی خیرین نیک اندیش مدرسه ساز قدم برداشتند بدون شک مسئولیت ما بیشتر خواهد شد و این نشان میدهد که مفهوم تعلیم و تربیت را آنها بهتر ازما متوحه شده اند و درس عشق ، ازخودگذشتگی و ایثار را باید در مکتب این عزیزان آموخت .آنها دل هایی دارند دریایی که هزاران دانش آموز از معرفت آنان سیراب می شوند .

شهبازبیگی به اهمیت آیات قرآن در این زمینه اشاره کردو گفت : در قرآن کریم کلمه خیر 198 بار ذکر گردیده است و خداوند با این تاکید منشور حرکت انسان را مشخص نموده است چرا که انجام هر کار خیر عملی است که آثار و خیر آن به انسان بازمی گردد.

مدیر منطقه در ادامه افزود : مجمع خیرین مدرسه ساز از تاثیرگذارترین نهادهای خیریه در این کشور است و ساخت بیش از 40 درصد فضای آموزشی خود گواه است بر این مدعا . خیرین مدرسه ساز با نگاه تیزبین و هوشیار خود به روشنی ، اصلی ترین مشکل کشور را درک کرده اند و دلسوزانه در این گام قدم برمی دارند .

شهبازبیگی در پایان ضمن عرض تشکر از حضور کلیه بزرگواران اظهار داشت : امید است با افتتاح مدارس خیرساز  بتوانیم شاهد افزایش سرانه فضاهای آموزشی و همچنین مشارکت هر چه بیشتر خیران و دستگاه‌ها در امر مدرسه‌سازی باشیم.

گفتنی است این دبستان دارای 12 کلاس درس ، 8 اتاق اداری، آزمایشگاه و کارگاره به مساحت زمین 900 مترمربع و زیربنای 1280مترمربع می باشد . در پایان مراسم پس از اهدای لوح تقدیر به خانواده خیر مدرسه ساز زنده یاد حاج حسین خورسند نیا ، از دبستان بازدید بعمل آمد .

به اشتراک بگذارید :