21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۰:۵۶:۵۴
کد مطلب:  1659141
در نامه معاون وزیر آموزش و پرورش به استاندار مرکزی عنوان شد:
کسب رتبه خیلی خوب و قابل تقدیر کشور توسط حوزه سوادآموزی استان مرکزی در شاخص های کمی و کیفی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سوادآموزی کشور طی نامه به استاندار مرکزی اعلام کرد : در ارزیابی صورت گرفته از شاخص هاس کمی و کیفی سال 1399 که در 25محور انجام شد؛ حوزه معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی برای چهارمین سال متوالی موفق به کسب رتبه خیلی خوب وقابل تقدیر در سطح کشور شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، در نامه "شاپور محمدزاده" به "سید علی آقازاده" استاندار مرکزی، آمده است: سازمان سواد آموزی همواره تلاش داشته است روندها و رویه های خود را برای ارائه خدمان سواد آموزی به عنوان یک موضوع حاکمیتی و مهارت چند وجهی (آموزشی-اجتماعی) به نحوی طراحی کند تا زمینه کاربست مهارت سواد را مشتمل بر آگاه سازی، توانمندسازی و اصلاح رفتار برای ایفای نقش ها و مسئولیت مخاطبان و ذینفعان در تراز سوا آموزی جامعه محور بیش از پیش فراهم سازد.  

در بخش دیگری از این نامه آمده است: بر این باور هستیم که ارائه هدفمند و هوشمندانه خدمات سوادآموزی به جامعه هدف زمینه خودکفایی و استقلال فرهنگی، آموزشی و اجتماعی مخاطبان را در تراز بیانیه گام دوم انقلاب بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سواد آموزی کشور در ادامه این نامه ضمن تقدیر از حمایت های همه جانبه استاندار مرکزی از طرح ها و برنامه های سواد آموزی در این استان، افزوده است: بررسی و ارزیابی عملکرد فرصت مغتنمی را برایی ترسیم روشنی از آنچهه هست و اید باشد در دسترس قرار می دهد این فرآیند هر چه مبتنی بر بکارگیری مولفه های تحول مدارانه و اصلاح گرایانه باشد جریان تولید و بهبود کیفیت را در نظام آموزشی تسهیل و تسریع می کند. در این راستا تدابیر و فعالیت های سوادآموزی آن استان در سال 99بر اساس محورهای 25گانه ای به صورت مستند بررسی و ارزیابی شده است. عملکرد آن استان در شاخص های تعیین شده بر اساس شواهد و نتایج ارزیابی حائز رتبه خیلی خوب و قابل تقدیر شده است.

لازم به ذکر است؛ امسال چهارمین سال متوالی است که معاونت سوادآموزی موفق به کسب این رتبه می شود.

 

امسال 5هزار و 300 نفر در دوره های مختلف سوادآموزی، تحت پوشش طرح ها و برنامه ها این حوزه قرار می­گیرند.

به اشتراک بگذارید :