0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۰۸:۰۷:۲۲
کد مطلب:  1665173
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
قبولی بیش از 72 درصدی آموزش دهندگان استان در دو آزمون استخدامی داخلی وزارت آموزش و پرورش

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در دو آزمون استخدامی داخلی آموزش پرورش از تعداد 1 هزار و 673 شرکت کننده، تعداد 1 هزار و 205 نفر موفق به کسب رتبه حد نصاب شدند که نشان از سطح بالای علمی آموزش دهندگان استان دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان گیلان، سیروس محمدی در حاشیه نشست مشترک با رئیس دانشگاه فرهنگیان استان  با برشمردن برخی تفاوتهای نوع آموزش سوادآموزی با مدارسگفت: روند فعالیت آموزشی در حوزه سوادآموزی با مدارس عادی تفاوت‌های قابل توجهی دارد به طوری که اجباری نبودن آموزش سواد به بزرگسالان بی سواد و کم سواد باعث شده‌است تا فرآیندهای آموزشی مانند نحوه آموزش ( فرد به فرد، گروهی، خودآموز)، ساعت برگزاری و مکان کلاس، زمان برگزاری آزمون و... بر اساس شرایط سوادآموزان تعیین شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دو آزمون استخدامی داخلی آموزش پرورش از تعداد 1673 شرکت کننده، تعداد 1205 نفر موفق به کسب رتبه حد نصاب شدند که نشان از سطح بالای علمی آموزش دهندگان استان دارد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان مسئول اصلی تربیت معلمان، ظرفیت مناسبی در بخش نیروی انسانی داشته و در نظر است تا از ظرفیت دانشجو معلمان در بحث کلاس‌گذاری در سال جاری استفاده شود.

صفری رئیس دانشگاه فرهنگیان رشت نیز در این جلسه با اشاره به گذراندن دوره های تخصصی توسط دانشجو معلمان تصریح کرد: این دانشگاه آماده است تا با استفاده از ظرفیت های موجود در جهت تامین نیروی انسانی برای آموزش افراد بی سواد و کم سواد با حوزه سوادآموزی استان همکاری کند.

 

 

به اشتراک بگذارید :