18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۱۰:۰۳:۲۹
کد مطلب:  1665583
نشست تخصصی کمیته بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان برگزار شد

نشست تخصصی کمیته بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان به همت کارگروه تربیت اسلامی میز تعمیق باور دینی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،نشست تخصصی کمیته بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان به همت کارگروه تربیت اسلامی میز تعمیق باور دینی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور طراحان، نمایندگان برخی مجریان این رشته در مراکز آموزشی و مدارس قم و مسئولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

، در ابتدای این نشست، حجت الاسلام نوذری گزارشی از روند گفتگوهای تخصصی این کارگروه در زمینه وضعیت شناسی رشته در مراکز آموزشی کشور و آسیب شناسی آن ارائه داد.

وی درخواست ها، نقطه نظرات اصلاحی و بسته پیشنهادی کارگروه را به سمع و نظر ریاست و معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران رساند.

در ادامه حجج اسلام درودی، حسینی پناه و فدایی نکات تکمیلی خود را در راستای گزارش عملکرد و همچنین درخواست‌های کارگروه مطرح کردند.

همچنین حجت الاسلام «معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران» با تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده بر لزوم آسیب شناسی رشته بعد از یک دوره کامل اجرای آن تأکید و نکاتی را در چگونگی اعمال این برنامه اصلاحی بیان کردند.

در پایان این نشست، حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور « مدیر حوزه های علمیه خواهران»، ضمن تشکر از زحمات صورت گرفته در کمیته بازبینی رشته، بر ضرورت ادامه فعالیت های کمیته، همراه با گروه علمی اخلاق و تربیت حوزه علمیه خواهران تأکید و موافقت کلی خود را با برنامه اصلاحی اعلام کرد.

وی با ترسیم سه فاز برای نهایی کردن بازبینی رشته، گام های اجرایی و پیشنهادی خود را برای اصلاح مطرح و تأکید کرد که این فرآیند با دقت، بدون عجله و گام به گام انجام شود.

بر اساس این گزارش، کمیته تخصصی بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان که متشکل از طراحان رشته و نمایندگان برخی مجریان این رشته در مراکز آموزشی و مدارس قم(گروه تعلیم و تربیت جامعه الزهرا، مدیر گروه رشته در مؤسسه آموزش عالی معصومیه و مدیر گروه رشته در مدرسه علمیه حضرت آمنه(س)) است، نشست هایی را برای اصلاح و بازبینی رشته تربیت دینی کودک برگزار کرده است.

در ادامه نشست های تخصصی بازبینی رشته تربیت دینی کودک و نوجوان، پس از گفتگوهای انجام شده در پنج نشست، بین طراحان رشته، گروه تعلیم و تربیت جامعه الزهرا و کارگروه تربیت اسلامی دفتر تبلیغات حوزه علمیه که راه اندازی و پشتیبانی این کمیته را به عهده دارد و همچنین وضعیت شناسی رشته در کل کشور و آسیب شناسی آن، نشستی با ریاست و معاونت حوزه های علمیه خواهران برای ارائه گزارشی از روند گفتگوها و نتایج حاصل از آن‌ها و همچنین ابراز خواسته‌ها در جهت بازبینی رشته برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :