18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ ۱۵:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1665955
مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان؛
جوهرة معلمی اگر فاقد جوهر فردی باشد و وارد مدار تعلیم و تربیت شود دیر یا زود از ادامه کار باز می ماند

جلسه توجیهی عوامل مصاحبة داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان در سال 1400 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی در جلسه توجیهی عوامل مصاحبة داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان گفت: جوهرة معلمی اگر فاقد جوهر فردی باشد و وارد مدار تعلیم و تربیت شود دیر یا زود از ادامه کار  منصرف می شود. وی ادامه داد: بنا بر فرمایش شهید مطهری اگر یک نفر فقط معلوماتش در یک رشته تخصصی عالی باشد ولی مکنونات قلبی‌اش، (مثل احساس و عاطفه و هیجان) متناسب و همراه نباشد و یا تفکرش تفکر توحیدی نباشد به درد معلمی نمی خورد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه اولین ساحت اعتقادی، چتر 5 ساحت دیگر بوده و سند اجرایی و تحولی تربیت معلم چند ساحته ناظر بر همین موضوع است، اظهار کرد: ترکیب جوهر قلبی و معلومات، بنای تعلیم و تربیت را مستحکم می کند.

وی در تشریح ویژگی‌های معلمی این‌گونه گفت: معلم باید رفتار و گفتارش معیار باشد و تناقض و فاصله بین آن نباشد، معلم باید به‌روز باشد و با استفاده از فناوری روزآمد بتواند دانش آموزانی تربیت کند که در حد رشته تحصیلی خود توانا باشند.

دستورانی با اشاره به بالا بودن شاخص های فرهنگی و علمی استان در کشور و پایین بودن آسیب های اجتماعی با توجه به آمار کل کشور، تصریح کرد: امسال 482 نفر داوطلب ورود به دانشگاه معرفی شده اند که با پیگیری های به عمل آمده، از این تعداد 321 نفر در سهمیه های مختلف جذب دانشگاه فرهنگیان خواهند شد که این آمار در جذب نیروی انسانی در سال های اخیر بی نظیر بوده است.

به اشتراک بگذارید :