12 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ ۱۴:۱۹:۱۱
کد مطلب:  1666321
ناکارآمدی آشکار در طراحی سوالات آزمون تیزهوشان و المپیادها

خبرگزاری مهر

در پاسخ به مطلب مندرج در خبرگزاری مهر به تاریخ 8 خرداد1400 باعنوان: «ناکارآمدی آشکار در طراحی سوالات آزمون تیزهوشان و المپیادها» پاسخ سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش، به شرح زیر می‌باشد:

1-مصاحبه‌های انجام شده و اقداماتی از این دست از طرف ایشان مبتنی بر شنیده های غیرمستند و بدون ارائه شواهد و یا در نظرداشتن ملاحظات علمی و کارشناسی بوده و معلوم نیست با چه اغراض و انگیزه هایی صورت می گیرد.

2- باتوجه به نشست کارشناسی شورای معاونان و مشاوران این سازمان با اعضای دیده بان شفافیت و عدالت در تاریخ 18 خرداد1400، متأسفانه مغایر با تمامی مصوبات جلسه که با حضور جناب آقای دکتر توکلی تشکیل شده بود، بلافاصله از سوی یکی از اعضای دیده بان مصاحبه ای با ادعاهای کاذب انجام شد که موجب تشویش اذهان عمومی گردید.

3- اعتراض شدید این سازمان طی نامه شماره 49116 به تاریخ 24 خرداد1400 برای سازمان مذکور ارسال شده و امیداست تذکرات داده شود.

4- ادعاهای مصاحبه کننده اخیر بدون بررسی جوانب امر بوده، برنامه فضاسازی رسانه ای ایشان هفته ها بعد از برگزاری آزمون های سمپاد و در شرایطی که سازمان در حال تدارک اعلام و انتشار اسامی پذیر فته شدگان نهایی سال تحصیلی 1401-1400 است، تنظیم و پیاده سازی شده است، این مصاحبه صرفا براساس اطلاعات ناقص صورت گرفته و فاقد هرگونه ارزش پاسخ گویی است.

5- باعنایت به جملات و ادعاهای تحریک آمیز ایشان و تلاش برای تشویق اذهان و همراه سازی خانواده‌هایی که در هفته های پیش رو ممکن است فرزندشان در آزمون‌ها پذیرفته نشود مورداعتراض این سازمان بوده و در صورت نیاز، پی‌گیری لازم از مراجع قضایی انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :