19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ ۱۴:۲۱:۲۰
کد مطلب:  1667737
در جلسه مجازی کمیته تخصصی علوم و فناوری کمیسیون ملی آیسسکو مورد بحث و بررسی قرار گرفت:
پیشنهاد ایجاد پلتفرم منابع آموزش باز (Open Science) در جهان اسلام

جلسه مجازی کمیته تخصصی علوم و فناوری کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با حضور دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو و مشارکت سایر اعضا در تاریخ 7 شهریورماه 1400 برگزار گردید.

در این جلسه که نمایندگان برخی دانشگاهها و مراکز علمی کشور و وزارت امور خارجه حضور داشتند، میترا تیموری دبیرکل کمیسیون ملی آیسسسکو، ضمن تقدیر از تلاشهای اعضای این کمیته عنوان کرد: افزایش و استمرار همکاریهای کمیته های تخصصی آیسسکو در ارایه ایده‌ها و طرح‌های مختلف، دستاوردهای ملموس و قابل توجهی برای جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن اجلاس وزرای آموزش وپرورش کشورهای عضو سازمان آیسسکو و شورای اجرایی آیسسکو در ماه‌های آینده، اظهار امیدواری کرد نمایندگان کشورمان با بهره‌گیری از ایده‌های مبتکرانه و خلاق این کمیته‌های تخصصی، بتوانند در این اجلاس فعالانه شرکت نمایند.

گفتنی است در این جلسه ادامه بررسی و تصمیم گیری در خصوص طرح پیشنهادی دانشگاه تهران با عنوان: ایجاد پلتفرم منابع آموزش باز (Open Science) برای کشورهای اسلامی عضو آیسسکو مطرح و پس از بحث و تبادل نظر اعضا، مقرر گردید پیشنهاد جامع این طرح به منظور جمع‌بندی نهایی و ارسال به سازمان مرکزی آیسسکو، توسط دانشگاه تهران تهیه و ارائه گردد.

به اشتراک بگذارید :