18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ ۱۰:۵۱:۰۶
کد مطلب:  1668573
به منظور برنامه ریزی و هماهنگی های کمیته ها برگزار شد؛
جلسه اجلاسیه و کنگره بزرگ شهدای فرهنگی و دانش آموزی استان ایلام

به منظور برنامه ریزی و هماهنگی های کمیته ها جلسه اجلاسیه و کنگره بزرگ شهدای فرهنگی و دانش آموزی استان ایلام در سالن جلسات شهید غیاثی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام در این جلسه که با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، مسئولان بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی استان، رئیس اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و اعضای کمیته های این اجلاسیه برگزار شد ابتدا ایرج گوهری مسئول بسیج  دانش آموزی استان با تشریح برنامه های کمیته های اجلاسی به معرفی اعضا و شرح وظایف آنان پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا با همفکری و هماهنگی تمامی امورات محول شده در برگزاری هرچه باشکوه تر آن اهتمام ورزند.

   سپس حجت الاسلام والمسلمین سعید مدرسی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان ایلام برگزاری این اجلاسیه و کنگره بزرگ شهدای فرهنگی و دانش آموزی استان را از مسائل مهم در استان برشمرد و گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای این کار اقدام به انجام کارهای پژوهشی نموده و برای اینکار با همکاری بسیج دانش آموزی استان مبادرت به تهیه کتابچه ای با این مضمون نموده و این تشکل از تمامی ظرفیت خود برای برگزاری باشکوه این کنگره بکار خواهد گرفت.

   حجت الاسلام محسن کلانتری معاون پرورشی و تربیت بدنی هم در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری این کنگره گفت: به فرموده امامین انقلاب اجر و پاداش زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کمتر از شهادت نیست و ما هرچه داریم به برکت خون شهدای والا مقام است و برگزاری این اجلاسیه و کنگره می تواند در شناساندن و معرفی شهدای گرانقدر به نسل امروز مؤثر باشد.

وی افزود: برای این اجلاسیه و کنگره شهدا برنامه های مختلف فرهنگی تدوین و برنامه ریزی شده است و بر اساس جدول زمان بندی شده در اختیار فرهنگیان و دانش آموزان قرار می گیرند.

سعداله پورمیرزا معاون تربیت بدنی و سلامت هم در این جلسه گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم و حوزه تربیت بدنی هم همانند سایر کمیته ها آمادگی کامل دارد تا با اجرای برنامه های مختلف ورزشی سهمی در گرامیداشت این رخداد عظیم در استان داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :