19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ ۱۰:۴۹:۵۸
کد مطلب:  1669891
در کمیته تخصصی فرهنگ و ارتباطات کمیسیون ملی آیسسکو مورد بحث قرار گرفت:
بررسی نحوه تعاملات رسانه ای کشورهای عضو آیسسکو در خصوص مسائل فرهنگی جهان اسلام

جلسه مجازی کمیته فرهنگ و ارتباطات آیسسکو با حضور همه اعضاء در روز سه شنبه 9 شهریور 1400 برگزار گردید.

میترا تیموری دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در این جلسه ضمن تشکر از زحمات اعضای محترم و پیشنهادات موثری که از دستگاهها و نهادهای مختلف ارائه می دهند، بر کیفیت بخشی و سرعت بخشی به طرحها و پیشنهادات تاکید نمود و از اعضای کمیته فرهنگ و ارتباطات آیسسکو خواست تا در این زمینه تلاش بیشتری بنمایند.

در این جلسه، ادامه مباحث جلسه قبل در خصوص نحوه تعاملات رسانه ای کشورهای عضو آیسسکو در زمینه مسائل عمده جهان اسلام همچون فلسطین، اسلام هراسی و همبستگی مسلمانان و  همچنین نحوه توسعه فعالیتهای برجسته قرآنی در سطح جهان اسلام در قالب نمایشگاه، مسابقات و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی این وزارتخانه را برای همکاری با کمیسیون ملی آیسسکو در این زمینه اعلام نمود.

موضوع زنان مسلمان و جایگاه آنان در جهان امروز نیز در این جلسه مطرح گردید و مقرر شد با توجه به نامگذاری امسال به نام"سال زن" در آیسسکو، در این زمینه طرحهای مدونی از طرف اعضای کمیته تهیه و جهت بررسی و ارسال به سازمان آیسسکو تدوین گردد.

 در این جلسه همچنین اعضای محترم در خصوص استفاده از نظرات صاحبنظران و فرهیختگان کشور در جهت  پیشبرد اهداف آیسسکو تاکید نمودند و مقرر شد پیشنهادات مصوب این جلسه پس از تدوین نهایی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات ، برای ارسال به سازمان مرکزی آیسسکو در اختیار کمیسیون ملی آیسسکو قرار گیرد.

میترا تیموری دبیرکل کمیسون ملی آیسسکو در این جلسه پیشنهاد اجلاس مجازی مشترک همه کمیته های تخصصی کمیسون ملی آیسسکو را برای تبادل نظر بیشتر و هم افزائی عنوان نمود که مورد موافقت اعضا قرار گرفت و مقرر شد در اولین فرصت ممکن این گردهمایی مجازی، تشکیل گردد.

 شایان ذکر است که کمیسیون ملی آیسسکو دارای سه کمیته تخصصی آموزش، علوم، و فرهنگ وارتباطات می باشد که  در این کمیته ها، مدیران ارشد و نمایندگان مطلع وزارتخانه ها و سازمانهای مختلف مرتبط با موضوعات آیسسکو و همچنین برخی از اساتید و صاحبنظران دانشگاهی  عضویت دارند.

به اشتراک بگذارید :