17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۱:۱۲:۱۵
کد مطلب:  1676055
معاون استاندار سمنان تأکید کرد؛
حفظ سلامت جسم و روح دانش آموزان در کنارهم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: توجه و حفظ توامان سلامت جسم، روح و روان دانش آموزان در شروع سال تحصیلی پیش رو، امری بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از استانداری سمنان؛ حبیب الله خجسته پور با بیان اینکه تاکنون تصمیمی در خصوص شروع سال تحصیلی به صورت حضوری، غیرحضوری و یا ترکیبی توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ابلاغ نشده، گفت: در حال حاضر برای مهرماه سال جاری همچنان به واسطه شیوع بیماری کرونا، امکان بازگشایی مدارس در استان را نداریم و به نظر به کار بردن فصل شروع آموزش برای سال تحصیلی پیش رو بسیار منطقی تر است.

وی که ریاست جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان را عهده دار بود در جمع اعضای شرکت کننده افزود: از زمان شیوع و همه گیری ویروس کرونا، تجربه های مختلفی در بحث مدیریت مقابله با بیماری ضمن حفظ فرآیند آموزش و تحصیل در سطح جهان و همچنین در کشور ما به دست آمده و باید گفت امروز همه کشورها تمام مدارس خود را تعطیل نکردند.

معاون استاندار سمنان ادامه داد: ما از ابتدای مواجه با کرونا با منطق صفر و یک با موضوع آموزش و پرورش برخورد کردیم و در آینده مشخص خواهد شد که چه خسارتی هایی در بین دانش آموزان به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی 1401-1400 به صورت حضوری، غیر حضوری، ترکیبی، برگزاری به صورت حضوری در مناطق کم جمعیت و غیرحضوری در سایر مناطق و یا سایر موارد، تصمیمی است که توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا اتخاذ می شود و باید منتظر ابلاغ آن باشیم.

وی با بیان این خبر که در حال حاضر و بر اساس تصمیمی که تاکنون ابلاغ شده، در اول مهرماه سال جاری بازگشایی کامل مدارس را نخواهیم داشت، خواستار این موضوع شد که متولیان و مسؤولان آموزش و پروش، مدیران، معلمان، انجمن های اولیا و مربیان و رسانه ها، اقناع سازی کامل والدین دانش آموزان را در خصوص تمامی ابعاد متصور برای شروع سال تحصیلی جدید، به خصوص تحصیل به شیوه حضوری را در دستور کار خود قرار دهند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه یقینا تمامی پروتکل های بهداشتی و ضوابط لازم برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت و جان دانش آموزان در زمان آموزش حضوری به کار گرفته خواهد شد، گفت: والدین باید توجه داشته باشند که حضور دانش آموزان در مدرسه شاید خطرات کرونا را به همراه داشته باشد، اما عدم حضور در مدرسه برای فرزندان ما خطرات بیشتری را به همراه دارد.

خجسته پور با بیان اینکه مقدمات لازم برای واکسینه کردن کامل معلمان و افراد مرتبط با آموزش دانش آموزان فراهم است، اظهار کرد: فرزندان ما با عدم حضور در مدارس و عدم فراگیری آموزش به صورت حضوری، با خسران قابل توجهی روبرو خواهند شد، لذا از خانواده ها درخواست می کنیم در برابر تصمیمات اتخاذ شده در آینده در بحث بازگشایی مدارس، ممانعتی نداشته و نگران نباشند و بدانند که جان تک تک فرزندان آنها برای ما عزیز است و باید قبول کنیم که فرزندان ما در کنار جسم سالم، نیازمند روح سالم نیز هستند.

وی ادامه داد: جدا کردن فرزندان از گروه همسالان و هم کلاسی های خود، آسیب روحی و روانی بسیار جدی برای آنان به همراه داشته و در طولانی مدت خود را نشان خواهد داد که شاید نتوان حتی نسبت به درمان آن اقدام کرد.

معاون استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، فرصت مناسبی برای احیا و بازسازی مدارس و اجرای پروژه های جدید بود که جا دارد از اداره کل نوسازی مدارس استان تقدیر نماییم و تأکید می کنیم تا مدارسی که نیازمند استانداردسازی سیستم های گرمایشی هستند تا اول آبان آماده تحویل شوند و در این خصوص مدارسی که تعداد دانش آموزان کمتری دارند در اولویت قرار گیرند.

خجسته پور همچنین در بحث تغییر کاربری و فروش اموال مازاد آموزش و پرورش، توجه به بحث آمایش سرزمینی و وجود مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان را ضروری دانست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان با بیان اینکه برگزاری سال تحصیلی جدید به صورت حضوری و یا ترکیبی نیازمند همراهی جدی و خالصانه معلمان و فرهنگیان است، بر تقسیم بندی مناطق و مدارس براساس پوشش اینترنت یا اپراتور خاص تاکید کرد و گفت: این تقسیم بندی لازم است تا در صورت ابلاغ ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا مبنی بر آموزش حضوری و یا ترکیبی، در مناطق کم جمعیت که پوشش اینترنت ندارند آموزش حضوری به سرعت اجرایی شود، در مناطقی که با عدم پوشش اینترنت رو به رو بوده یا اپراتور های خاص تلفن همراه آنتن دهی می کنند، تمهیدات لازم برای تهیه سیم کارت منطبق با آن، در کمترین زمان ممکن انجام شود.

به اشتراک بگذارید :