18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ ۱۱:۱۶:۰۷
کد مطلب:  1676067
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان؛
شمارش معکوس برای آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

از اول مهرماه آموزش به صورت مجازی شروع شده و در ادامه نیز سال تحصیلی اقتضایی خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی با بیان این مطلب گفت: تاکنون برگزاری سال تحصیلی به صورت حضوری، نیمه حضوری، ترکیبی و یا غیر حضوری اعلام نشده و مبنای تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

وی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان همچنین از انجام و تکمیل فرآیند ثبت نام، کلاس بندی و صدور ابلاغ معلمان تا ۲۵ شهریور در سامانه سیدا و بعد از آن انتقال کلاس بندی به سامانه شاد خبر داد.

شعار سال تحصیلی ۱۴۰1 - ۱۴۰0 استان سمنان؛ تسهیل فرصت یادگیری با کیفیت در گام دوم انقلاب

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان این مطلب که با شعار «تسهیل فرصت یادگیری با کیفیت در گام دوم انقلاب»، در اول مهرماه، به صورت نمادین سال تحصیلی در یکی از مدارس استان آغاز و زنگ شروع سال تحصیلی جدید به صدا درخواهد آمد، گفت: اکنون بعد از ۱۹ ماه تجربه دوران کرونا، از رهگذر تجارب به دست آمده باید بهتر از سال قبل استفاده کنیم و دانش آموزان بازمانده از تحصیل کمتری داشته و کیفیت را بالا برده و در مناطق کم جمعیت کلاس ها را به صورت حضوری برگزار کنیم که البته این مهم منوط به ابلاغیه ستاد ملی مدیریت مقابله با کروناست.

وی افزود: در قالب پروژه مهر در سطح استان، توزیع کتاب درسی، ثبت نام، هدایت تحصیلی، کلاس بندی و احصاء و رفع موانع و مشکلات انجام شده است. همچنین با آغاز فرآیند واکسیناسیون فرهنگیان، قریب به 10 هزار نفر (90 درصد) از معلمان و فرهنگیان استان، واکسن مرحله اول خود را دریافت کرده و تزریق مرحله دوم واکسن آنان نیز در حال انجام است.

محمد دستورانی اعلام کرد: 300مدرسه با جمعیت دانش آموزی ۵۰ تا ۷۰نفر در استان وجود دارد که توجه به این مدارس در راستای بازگشایی احتمالی مدارس به صورت حضوری باید در اولویت باشد ضمناً براساس آخرین اطلاعات که از مناطق احصاء شده، بخشی از روستاهای ما دسترسی کامل به اینترنت ندارند که لازم است در این خصوص اقدام لازم و فوری انجام گیرد.

به اشتراک بگذارید :