21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۰۹:۲۹:۰۵
کد مطلب:  1677263
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان:
۷۰ درصد فرهنگیان استان کرمان تاکنون در برابر بیماری کرونا واکسینه شده اند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۷۰ درصد از جامعه فرهنگیان استان تاکنون مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید تزریق مرحله دوم انجام خواهد گرفت.

به گزارش اداره اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله میرزاحسینی در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون فرهنگیان شهید سام نژاد ؛ اظهار کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر از کارکنان مجموعه آموزش و پرورش استان کرمان (اعم از معلمان مدارس دولتی و غیردولتی)، با حضور در پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون ویژه فرهنگیان، مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی افزود: مراکز واکسیناسیون فرهنگیان از پنجم مرداد ماه آغاز به کار کرده و دوز دوم واکسن فرهنگیان با توجه به زمان بندی لازم برای هرنوع واکسن، اعمال خواهد شد.

میرزاحسینی درخصوص ۳۰ درصد باقی مانده فرهنگیان که واکسینه نشده اند، اظهار کرد: این تعداد از فرهنگیان که به دلایل ابتلا یا مشکوک بودن به کرونا یا داشتن بیماری زمینه‌ای و یا در خواست نوع خاصی از واکسن، از تزریق جا مانده اند، با پیگیری های صورت گرفته از طریق مدیران آموزش و پرورش تا قبل از آغاز سال تحصیلی، واکسن خود را دریافت خواهند کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان تأکید کرد: در صورت آموزش حضوری، هیچ معلمی بدون داشتن کارت واکسن حق حضور در کلاس را ندارد و عدم تزریق واکسن معلمان به دلایل غیر پزشکی قطعاً تبعات حقوقی خواهد داشت.

میرزا حسینی گفت: زیر ساخت های مناسب برای آموزش حضوری در مدارس ایجاد شده و این آمادگی وجود دارد که هر زمان شرایط مساعد شود، کلاس های درس به صورت حضوری دایر شود.

وی اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته قبل از شروع سال تحصیلی جدید سرانه بهداشتی به حساب مدارس واریز خواهد شد.

میرزاحسینی خاطرنشان کرد: تجهیزات بهداشتی و ورزشی تا پایان شهریور ماه به همه مناطق، نواحی و شهرستان های استان در قالب کاروان مهر با نشاط ارسال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :