21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۰۹:۳۹:۰۷
کد مطلب:  1677293
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به مناسبت 8 سپتامبر روز جهانی"باسوادی"

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با صدور پیامی 8 سپتامبر روز جهانی"باسوادی" را تبریک گفت و بر انسداد مبادی بی سوادی در جامعه با همکاری همه ی مردم، نهاد های دولتی و غیر دولتی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، متن پیام به شرح زیر است:         

" به نام خداوند جان و خرد"              

   « آموزگار و یادگیرنده در پاداش شریکند، دو سهم آن برای آموزگار و یک سهم از آن سوادآموز است   » 

(پیامبر مکرم اسلام(ص)  

در دین روشنگر اسلام همواره سوادآموزی مورد تاکید و سفارش بوده و بزرگان دین این مهم را سرآغاز پیوستن به روشنایی و تحقق اخلاق و فضیلت دانسته اند.

سوادآموزی مهمترین مولفه و شاخص پیشرفت در همه جوامع و بستر ساز توسعه و بالندگی است و در آموزش و پرورش هم این اصل همواره جزو اولویت های مهم بوده و در این خصوص هم اقدامات ارزنده ای انجام شده است.

اینجانب 17 شهریور – 8 سپتامبر "روز جهانی باسوادی" را به همه تلاش گران این عرصه به ویژه همکاران ارجمندم در حوزه معاونت سوادآموزی، همه مسئولان و کارشناسان سوادآموزی در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان و همه سوادآموزان عزیز و آموزش دهندگان سختکوش که پرچم داران اصلی صحنه پیکار با بی سوادی هستند، تبریک و خداقوت می گویم و امیدوارم بیش از پیش با بستن ورودی های بی سوادی، برنامه ریزی و مدیریت جهادی و همتی مضاعف شاهد افزایش درصد باسوادی و تحقق تحول و توسعه بیشتر برای میهن سرافرازمان باشیم.

 

احمد اسکندری نسب

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

 

به اشتراک بگذارید :