21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ ۱۴:۱۲:۲۴
کد مطلب:  1677977
فرماندار شهرستان ریگان:
۱۶ واحد آموزشی در شهرستان ریگان مراحل پایانی ساخت را می‌گذارند

فرماندار شهرستان ریگان گفت: ۱۶ واحد آموزشی در این شهرستان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان به همت خیران و تعدادی از بانک‌های استان کرمان در حال ساخت است و مراحل پایانی را می گذراند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، امین باقری روز چهارشنبه در بازدید کارشناسان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان از مدارس در حال احداث شهرستان ریگان افزود: نیمی از مدارس در دست احداث ریگان در مهرماه و مابقی در آبان و آذر تحویل آموزش و پرورش این شهرستان خواهد شد.

وی اظهار داشت: با افتتاح ۱۶ واحد آموزشی در دست احداث در ریگان سه هزار دانش آموز این شهرستان از نعمت مدرسه مقاوم و محیط مناسب آموزشی برخوردار خواهند شد.

فرماندار ریگان با بیان اینکه محوطه های برخی مدارس این شهرستان خاکی و برای استفاده دانش آموزان نامناسب است عنوان کرد: ده‌ها واحد آموزشی کانکسی و غیراستاندارد در شهرستان ریگان وجود دارد.

وی گفت: خیران و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان نسبت به مقاوم سازی و تجهیز مدارس غیراستاندارد شهرستان ریگان توجه ویژه ای داشته باشند.

باقری افزود: بیشتر مدارس غیراستاندار شهرستان ریگان در مناطق عشایری و سخت گذر قرار دارند.

وی از تکمیل استخر شنای آموزش و پرورش با اعتبار سه میلیارد تومان در شهرستان ریگان خبر داد و اظهار داشت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

بر پایه این گزارش، ریگان تا مرکز استان کرمان ۲۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

 

به اشتراک بگذارید :