17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۰۸:۰۶:۴۶
کد مطلب:  1679541
برگزاری شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز

شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز آموزش وپرورش استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد در این شورا از تلاش و همکاری همه دستگاه ها و شرکای فرهنگی آموزش و پرورش در امر اقامه نماز تقدیر و تشکر کرد.

وی از برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز در بخش دانش‌آموزی و اختتامیه جشنواره «پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد‌» به عنوان برنامه های شاخص آموزش و پرورش نام برد که در مراسم اختتامیه این جشنواره بزرگ همزمان با اجلاس سراسری نماز دانش آموزی با حضور وزیر محترم آموزش از برگزیدگان  این طرح به نحو شایسته ای تقدیر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدرسی هم در این شورا خواستار تقویت انسجام ساختاری دانش آموزان حول محور کلمه توحید شد و گفت:نماز را تنها برای ثواب به بچه ها معرفی نکنید و به معرفی سایر اهداف و ابعاد نماز هم بپردازید.

وی تاکید کرد: جامعه مهدوی نیاز به انسجام ساختاری دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مدرسی یکی دیگر از اهداف نماز را تقویت گفتمان دینی با محوریت قرآن و عترت بیان کرد و گفت: آموزش و پرورش،هم باید ساختار منسجمی داشته باشد و هم غلبه گفتمانی تا بتواند به اهداف و مأموریتش دست یابد و با این رویکرد است که می توانیم نسل جوان و ارزشمندی را تحویل جامعه بدهیم.

حسینعلی ملانوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان هم nv گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اقامه‌ نماز شامل برگزاری جشنواره پیوند با ثبت رکورد دریافت حدود 18500 اثر دانش آموزی،جشن عبادت دانش آموزان،

برگزاری نمایشگاه مجازی و به نمایش گذاشتن بهترین آثار دانش آموزان،برگزاری مسابقات مجازی،مرمت و بازسازی وضوخانه مدارس،تامین حق ایاب و ذهاب ائمه جماعات مدارس،جذب و هدایت خیرین برای ساخت و تجهیز نمازخانه ها و سایر فعالیت های توسعه فرهنگ اقامه نماز در مدارس ارائه نمود.

گفتنی است سایر اعضاء هم به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :