15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۳:۳۵:۳۵
کد مطلب:  1680455
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش:
تشریح روند «ساماندهی نیروی انسانی» در آغاز سال‌ تحصیلی جدید

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش، روند «ساماندهی نیروی انسانی» در آغاز سال‌ تحصیلی جدید را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز ناصر سلیمانزاده؛ در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که با موضوع «پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید»، در اردوگاه فرهنگی - تربیتی شهید باهنر، برگزار شد، درخصوص «ساماندهی نیروی انسانی» اظهار کرد: در رابطه با به کارگیری «نیروهای قرآنی، نهضت سوادآموزی و ...»، بخشنامه‌ای تدوین شده که تا پایان همین هفته به استان ها ارسال خواهد شد. بر اساس این بخشنامه، تمام افرادی که «دوره های مهارت آموزش» را سپری کرده اند از ابتدای مهرماه استخدام خواهند شد.

وی افزود: افرادی که دوره‌های مهارت‌آموزی را تاکنون به پایان نرسانیده اند، پس از اتمام این دوره ها، به صورت پیمانی استخدام خواهند شد. همچنین دوره آموزشی افرادی که امسال موفق به کسب نمره حدنصاب در آزمون اول مردادماه 1400 شده اند، از اول مهرماه آغاز خواهد شد.

سلیمانزاده گفت: با تلاش های همکارانم در وزارت آموزش و پرورش، احکام «فوق‌العاده ویژه معلمان» با میانگین ۲۱%صادر شد و به دلیل محدودیت‌هایی قانونی افزایش درصدها وجود نداشت و بسیاری از همکاران از ابتدای مهر ارتقاء رتبه خواهند داشت و همکاران در مناطق و شهرستان ها بزودی احکام مربوط را صادر خواهند نمود.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: در برنامه ریزی ساماندهی نیروی انسانی، بکارگیری 24 ساعت در هفته معلمان حق التدریس توصیه و تاکید می شود تا افرادی که در مرحله سوم و یا چهارم دوره های مهارت آموزی را با موفقیت سپری می نمایند، بلافاصله بتوانیم حکم استخدام آنها را صادر نماییم.

وی درخصوص نیروی انسانی سازمان تعلیم و تربیت گفت: نیروی انسانی «سازمان تعلیم و تربیت» با تصویب تشکیلات تفضیلی آن تامین خواهد شد و در استان و شهرستان ها از ظرفیت کارشناسان بخش پیش دبستانی و غیردولتی کمک خواهیم گرفت.

در ضمن موضوع لایحه رتبه بندی معلمان همچنان در حال پیگیری است و به همکاران محترم توصیه می شود در صورت امکان و نیاز مناطق استمرار خدمت داشته باشند تا بتوانند از مزایای مربوط بهره مند شوند.

به اشتراک بگذارید :