21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۷:۵۱:۰۰
کد مطلب:  1682781
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قزوین:
101روستای استان قزوین فاقد پوشش شبکه اینترنتی است/ نام‌نویسی ۹۷درصد دانش‌آموزان کلاس اولی در قزوین

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ سید یدالله حسینی؛ با اشاره به آمار دانش‌آموزان ثبت نام شده در مدارس استان قزوین اظهار کرد: تا کنون ۹۷درصد دانش‌آموزان پایه اول به عبارتی ۲۳ هزار و ۴۳۷ دانش‌آموز کلاس اولی در مدارس سطح استان قزوین ثبت‌نام کرده‌اند.
وی افزود: دانش‌ آموزان کلاس اولی که تاکنون موفق به ثبت نام در مدارس نشدند عموما از اتباع هستند که هنوز کد مجوز اقامت خود را دریافت نکردند همچنین برخی از دانش‌آموزان نیز به استان‌های دیگر تغییر سکونت دادند.

معاون آموزش ابتدایی استان قزوین تصریح کرد: سفارش کتب درسی همه دانش آموزانی که ثبت‌نام آنان قطعی شده نیز انجام گرفته است به طوری که کتب آموزشی از مناطق به مدارس تحویل داده شده است.

وی بیان کرد: تا این تاریخ از پایه اول تا ششم ابتدایی حدود ۱۲۵ هزار دانش‌‌آموز در مدارس استان قزوین نام نویسی کرده‌اند که ثبت سفارش کتب درسی آنان هم انجام شده است.

سنجش ۹۳ درصد دانش‌آموزان پایه اولی

حسینی عنوان کرد: همچنین تا به امروز ۲۳ هزار و ۲۳۵ نفر از مجموع ۲۳ هزار و ۴۳۷ دانش‌آموز کلاس اولی ثبت‌ نام شده برای حضور در کلاس درس، برای سنجش بدو ورود به مدارس نوبت گیری کردند که ۲۱ هزار و ۱۰۰ نفر مورد سنجش قرار گرفته و سنجش بقیه دانش‌آموزان هم تا ۲۴ شهریور به اتمام خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تاکنون سنجش ۹۳درصد دانش‌آموزان پایه اولی بر اساس نوبت بندی صورت گرفته به انجام رسیده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: آمار دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام شده نسبت به سال تحصیلی گذشته بیش از ۲۰۰ نفر رشد داشته است و این در حالی است که سال گذشته ۵۲۷ دانش‌ آموز پایه اولی ثبت نام نکرده بودند که از این تعداد ۹۶ نفر با پیگیری‌های انجام شده با همکاری بهزیستی و کمیته امداد و علوم پزشکی و دادگستری جذب شده و به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.
 
وی ادامه داد: پیگیری‌ها برای بازگشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش و پرورش با کمک تمام مدیران مدارس و مناطق و کارشناسان و همکاری سایر دستگاه‌ها و اداره ثبت احوال در حال انجام است که البته برخی از این افراد دارای مشکلات جسمی و حرکتی بوده و تعدادی هم به دلیل طلاق والدین از تحصیل بازماندند.

تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس اندیشیده شده است

حسینی عنوان کرد: در شروع سال تحصیلی گذشته تقریبا ۲۳۰ واحد آموزشی در سطح استان به شبکه اینترنت متصل نبود که با پیگیری‌های انجام شده توسط دستگاه‌های مربوطه نزدیک به ۱۴۷ مدرسه به اینترنت دسترسی پیدا کردند.

وی با بیان اینکه ۱۰۱ روستای استان قزوین فاقد شبکه اینترنت است، گفت: حدود هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز پایه ابتدایی در این ۱۰۱ روستا زندگی می‌کنند که هیچ زیرساختی برای اتصال به شبکه اینترنت در این روستاها که عمدتا در مناطق طارم و الموت و چند روستا در  آوج است، وجود ندارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش ابتدایی استان قزوین تصریح کرد: میانگین آمار دانش‌‌آموزان مدارس در این ۱۰۱ روستا تقریبا ۱۳ نفر است لذا مشکلی به لحاظ تراکم جمعیت دانش‌آموزی و فاصله گذاری اجتماعی نداریم لذا مقدمات لازم برای رعایت نکات بهداشتی جهت برگزاری کلاس‌های درس در مدارس دارای دانش‌آموز کمتر از ۱۳ نفر انجام شده است.

وی بیان کرد: دستورالعمل نهایی نحوه بازگشایی مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش هنوز ابلاغ نشده است اما در هر صورت تمهیدات لازم و تدابیر لازم برای بازگشایی حضوری مدارس و آموزش دانش‌آموزان اندیشیده شده است.
به اشتراک بگذارید :