28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۰:۱۲:۲۹
کد مطلب:  1682847
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم درحاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛
۲۸۰ هزار دانش‌آموز قمی سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: درسال تحصیلی جدید، ۲۸۰ هزار دانش‌آموزان در سطح این استان سال تحصیلی جدید را با شعار استمرار آموزش، ارتقاء کیفیت و تضمین سلامت آغاز می‌کنند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، حمیدرضا شیخ‌الاسلام روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: درسال تحصیلی جدید، ۲۸۰ هزار دانش‌آموزان در سطح این استان سال تحصیلی جدید را  با شعار استمرار آموزش، ارتقاء کیفیت و تضمین سلامت آغاز می‌کنند.

وی افزود: بیش از یک هزار و ۴۰۰ کد واحد آموزشی در استان قم فعال است و ۱۶ هزار همکار فرهنگی در این واحدها مشغول آموزش و فعالیت هستند.

وی با بیان این‌که قبولی دانش‌آموزان قمی در سال تحصیلی گذشته ۸۹ درصد بود، اضافه کرد: در امتحانات پایان ترم خردادماه گذشته ۳۰ هزار دانش‌آموز در پایه ۹ و ۱۲ به‌صورت حضوری در آزمون شرکت کردند و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل رعایت شد.

وی با اشاره به این‌که در زمینه آموزش حضوری، مجازی و یا ترکیبی در مدارس، همه تابع مصوبه‌های ستاد ملی کرونا هستیم، ادامه داد: آموزش حضوری و یا غیرحضوری شرایط خاص خود را نیاز دارد، ولی مهم‌ترین و اساسی‌ترین شاخص برای آغاز سال تحصیلی سلامت دانش‌آموزان و معلمان است.

شیخ‌الاسلام با اشاره به مشکلات در خانه ماندن و یا حضور در مدرسه در شرایط شیوع کرونا، افزود: در حال حاضر آغاز سال تحصیلی به‌صورت مجازی خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده برخی دروس همچنان مجازی و برخی نیز به‌صورت ترکیبی آموزش داده شود.

وی با بیان این‌که حتی اگر تمام امکانات و زیرساخت‌های آموزشی در مدارس و منازل فراهم باشد، آموزش مجازی ۶۰ درصد جواب خواهد داد، تصریح کرد: در پایه اول ابتدایی دانش‌آموزی که معلم ندیده و هنوز مداد به دست نگرفته چطور در فضای مجازی آموزش دریافت کند!

وی تاکید کرد: استان قم آمادگی دارد با تعداد دانش‌آموزان کم در هر کلاس و برگزاری کلاس‌ها در مدت‌زمان کوتاه، آموزش در مدارس را به‌صورت حضوری آغاز کند.

شیخ‌الاسلام خاطرنشان کرد: در حال حاضر کل آموزش مدارس استان در فضای مجازی خواهد بود و دانش‌آموزان به‌صورت تدریجی حداکثر سه روز در هفته در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

وی بیان کرد: سرانه هر واحد آموزشی در طول سال تحصیلی کمتر از ۶ میلیون تومان است و اگر اولیا به مدرسه کمک نکنند با هزینه‌های بالای امروز برنامه‌های مدرسه پیش نخواهد رفت و کیفیت آموزشی مطلوب نخواهد بود.

وی درعین‌حال افزود: مدیران مدرسه حق ندارند بالاجبار هزینه کمک به مدرسه از دانش‌آموزان دریافت کنند، در این زمینه بیش از ۱۰۰ مدیر مدرسه متخلف تذکر دریافت کرده و یا عزل شده‌اند.

به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش قم، خیران استان برای خرید تبلت  دانش‌آموزی بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک کردند.

وی گفت: تاکنون بیش از ۳۰ میلیارد ریال توسط خیران در درمانگاه فرهنگیان استان هزینه شده؛ فاز اول این طرح که مدرسه استثنایی است امسال راه‌اندازی می‌شود، ولی نازک‌کاری درمانگاه همچنان باقی‌مانده است.

 

به اشتراک بگذارید :