8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۳:۰۱:۴۹
کد مطلب:  1683227
از سوی انجمن اولیا و مربیان صورت گرفت:
ابلاغ دستور العمل «رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام» به استان ها

از سوی انجمن اولیا و مربیان، دستور العمل « رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام»، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نتایج تحقیقات، ارزیابی ها و شواهد نشان داده است، تعطیلی کامل مدارس و ارائه آموزش ها تنها از طریق فضای مجازی، موجب دوری کودکان و نوجوانان از اجتماع همسالان شده و آسیب های جدی و جبران ناپذیری به جسم و روان، دانش آموزان  وارد می کند. لذا به منظور پیشگیری از این روند مخاطره آمیز، از سوی انجمن اولیا و مربیان، دستور العمل «رویکردهای اساسی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام» با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

در این دستورالعمل بر اقدامات زیر جهت اطلاع رسانی، اقناع، همراهی و مشارکت خانواده ها در بازگشایی مدارس، تأکید شده است؛

 

  1. برگزاری وبینار مشترک در سطح استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان، رئیسان ادارات تابع، اولیای عضو شورای انجمن اولیا و مربیان مرکز استان، مناطق و شهرستان های تابع و کارشناسان مسئول انجمن اولیا و مربیان.
  2. برگزاری وبینار مشترک در سطح مناطق و شهرستان های تابع با حضور رئیس/ مدیر اداره، مدیران مدارس، اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس.
  3. برگزاری نشست های مجازی با حضور اعضای انجمن مدرسه و والدین هر پایه تحصیلی به تفکیک از سوی مدیران مدارس.
  4. تأکید بر برگزاری وبینارهای فوق تا پایان شهریورماه به منظور سرعت بخشیدن به همراهی و مشارکت اثربخش والدین و همکاری انجمن های اولیا و مربیان.

همچنین برای اثربخشی بیشتر این جلسات، موارد زیر در اجرای هریک از وبینارها لحاظ شود:

* بهره گیری از استادان مجرب و مطرح استان و شهرستان جهت سخنرانی.

* استفاده از کلیپ های آموزشی- توجیهی متناسب با نیاز و سطح معلومات والدین و دانش آموزان که براساس تحقیقات تهیه شده و موردتأیید مراکز علمی باشند.

*تبیین سیاست های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش در زمینه بازگشایی مدارس.

*ترغیب مدارس به برقراری تعامل با ارکان محله و نهادهای محلی درخصوص فراهم نمودن زمینه های بهداشتی لازم برای بازگشایی مدارس.

دستور العمل «رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در بازگشایی مدارس به صورت تدریجی و آرام» را از اینجا مشاهده نمایید.

     

به اشتراک بگذارید :