28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1683447
معاون سواد آموزی قم در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛
آموزش مهارت های رایانه ای از اولیت‌های سواد آموزی است

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش قم گفت:برای احیای دولت الکترونیک معاونت سواد آموزی آموزش و ارتقاء سواد رایانه‌ای را از اولیت‌های خود می‌داند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، محمد رضا قاسمی نیا در حاشیه  نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه آموزش‌های سواد آموزی در ایام کرونا به صورت حضوری و نیمه حضوری و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام شده خاطر نشان کرد: برای احیای دولت الکترونیک معاونت سواد آموزی آموزش و ارتقاء سواد رایانه‌ای را از اولیت‌های خود می‌داند.

قاسمی نیا با بیان اینکه این برنامه با همکاری صدا و سیمای مرکز قم و معاونت صدا و تحت عنوان صدای دانایی و برای اولین بار از ۹ مرداد ۱۳۹۹ تا ۹ مرداد ۱۴۰۰ فراهم شده افزود: بیش از ۲۹۴۰ دقیقه برنامه در این خصوص و به صورت مشارکتی تهیه و تولید شده که در آن برنامه آموزشی ویژه دوره سوادآموزی و معادل ۴۰۰ ساعت آموزش می‌شود که برای پایه‌های اول و دوم و سوم ابتدایی است.

وی همچنین با اشاره به تولید ۵۷۰ فیلم آموزشی تحت قالب ۶۴۰۰ دقیقه برای کتاب‌های دوره‌های سوادآموزی شامل دوره انتقال و تحکیم تأکید کرد: این فیلم ها در ابتدا توسط آموزش دهندگان فعال و مجرب با حداقل امکانات سمعی و بصری و ظرف مدت ۲۰ روز از صبح تا شب ساخته شد.

به اشتراک بگذارید :