19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۵:۴۴:۲۹
کد مطلب:  1683549
در آیین افتتاح سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان سراسر کشور
معاون آموزش ابتدایی وزیر: نخبگان تربیتی می توانند صدای گویا برای اجرای عدالت آموزشی باشند

معاون آموزش ابتدایی وزارت گفت: دانش اموزان عضو انجمن های اسلامی می توانند صدای گویا و نقاد در اتاق فکر سیستم تعلیم و تربیت برای اجرای عدالت آموزشی و افزایش کیفیت آموزش در کشور باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رضوان حکیم زاده در مراسم ویدئو کنفرانس افتتاحیه سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان سراسر کشور گفت: جای خرسندی است که در جمع شما هستم و دانش آموزان فعال در این تشکل فرهنگی جزو نخبه های تربیتی نظام آموزش و پرورش هستند و دستگاه بدنبال چنین دانش آموزانی است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت گفت: رویکرد ارزشی این اتحادیه نوید بخش است که شاهد دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی باشیم و پیشنهاد می شود دایره وسیعی از دانش آموزان را در نظر بگیریم تا یادگیری اجتماعی را بالا ببریم چون تاثیر شما دانش آموزان با نگاه هدفمند تأثیرگذاری را گسترش می‌دهد.

حکیم زاده اظهار داشت: شما می توانید بهترین نقاد نظام تعلیم و تربیت باشید و کمترین مجال بوده برای دانش آموزان و شما نخبگان تربیتی بهتر می توانید این نکته و نظر را بعنوان اتاق فکر در بازخوردها داشته باشید.

وی ادامه داد: شما نخبگان علمی و تربیتی  می توانید صدای گویا از یک نقد هدفمند بر اساس سند و عدالت آموزشی در برخورداری از نصیب آموزشی را داشته باشید و کیفیت آموزش را در مناطق محروم داشته باشید و گامی موثر بر زدودن نابرابری آموزشی بردارید.

مدیرکل آموزش و پرورش  آموزش و پرورش استان نیز در ادامه مراسم گفت: انجمن اسلامی دانش اموزی یکی از حوزه های همکار،هماهنگ و همیار در عین حال بسیار خلاق است .

جعفر پاشایی افزود: انجمن اسلامی استان در مناطق و نواحی با هماهنگی مدیر مجموعه در هر مناسبی در بستر فعالیت های اجتماعی همراه دستگاه تعلیم و تربیت بوده و نوع نگاه اداره کل حمایت از مجموعه است.

محمدتقی حمیدی نیا نیز در این آیین گفت: در عمل بعدحمایتی از تشکیلات دانش آموزی توسط مدیرکل آموزش و پرورش شاهد بوده ایم و محوریت و اساس کار ما دانش آموزان و تجلیل از تلاشگران این عرصه است.

سرپرست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه  سیزدهمین کنگره ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان سراسر کشور بیان کرد: عضویابی هدفمند مدنظر است و زبده یابی و زبده پروری طبق شیوه نامه انجام می شود.

گفتنی است در این آیین با حضور معاون وزیر و مدیرکل آموزش و پرورش استان از فعالین این اتحادیه تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :