0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۷:۴۰:۱۲
کد مطلب:  1683619
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
یک میلیارد تومان تجهیزات ورزشی و اقلام بهداشتی در مدارس استان توزیع می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: به مناسبت شروع سال جدید در قالب پروژه «مهر با نشاط» بیش از یک میلیارد تومان تجهیزات ورزشی و اقلام بهداشتی از محل منابع ملی و استانی تهیه و در مدارس کرمانشاه با اولویت مناطق محروم و حاشیه نشین استان توزیع می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ماشالله پروین روز دوشنبه در مراسم نمادین توزیع تجهیزات ورزشی و کالاهای بهداشتی در سطح مدارس استان که در مجموعه ورزشی وحدت کرمانشاه برگزار شد، افزود: این وسایل و تجهیزات ورزشی بیشتر در مدارس مناطق محروم، روستایی و حاشیه نشین و یا مدارسی که امکانات ورزشی کمی دارند،  توزیع خواهد شد.

او با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان این وسایل ورزشی به تناسب داشتن امکانات توزیع می‌شود، اظهار کرد: مهمترین مساله برای تحصیل بهتر دانش آموزان داشتن شور و نشاط است که با وسایل بازی با این هدف در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

پروین گفت: امروز به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت نکات بهداشتی توسط آنها در مدارس و محیط مدرسه به همراه تجهیزات ورزشی،  اقلام بهداشتی نیز خریداری و در حال توزیع است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین از افتتاح پنج کلاس تربیت بدنی یا سالن ورزشی داخل مدرسه همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: در سال تحصیلی جدید در مجموع ۱۵ سالن ورزشی داخل مدرسه در دست افتتاح داریم که در مراحل اول پنج سالن ورزشی همزمان با شروع  سال تحصیلی افتتاح خواهد شد.

پروین تاکید کرد: در سال تحصیلی گذشته نیز ۱۵ سالن ورزشی داخل مدرسه در استان کرمانشاه به وسایل ورزشی تجهیز و به بهره بردای رسیده بود.

وی یادآور شد: با تلاش و پیگیری های فراوان در سال های اخیر میانگین سرانه فضای ورزشی مدارس استان به ۳۵ سانتی متر مربع رسیده اگر چه با میزان استاندارد فاصله زیادی داریم اما از میانگین کشوری که ۳۲ سانتی متر مربع است، جلوتر هستیم.

پروین با اشاره به طرح کوچ (کنترل اضافه وزن دانش آموزان) در مدارس، در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید نیز معاونت تربیت بدنی و سلامت طرح ملی ارتقاء سواد حرکتی دانش‌آموزان ابتدایی را در دستور کار قرار داد .

گفتنی است، حدود هزار و ۱۰۰ معلم تربیت بدنی در مدارس استان کرمانشاه مشغول به تدریس هستند.

 

به اشتراک بگذارید :